Бійці приватної військової компанії “Вагнера” зазнають нищівних втрат на Бахмутському напрямку, де наразі точаться найзапекліші бої.  

Про це заявив представник Білого дому, яку навів журналіст “Голосу Америки” Джефф Селдін у Twitter. 

Він заявив, що керівництво “вагнерівців” не шкодує живої сили і кидає своїх військових у справжню “м’ясорубку”. 

“США бачать, як Росія зазнає нищівних втрат… з тим, що війська Вагнера фактично кидають у м’ясорубку, зокрема в Бахмуті”, – написав Селдін. 

У Білому домі вважають, що керівництво групи “Вагнера” також демонструє неймовірну зневагу до своїх солдатів. 

Це відповідно впливає на боєздатність групи та збільшення кількості втрат особового складу. При цьому противник не враховує, що така тактика “гарматного м’яса” не лише сприяє виснаженню, а й дозволяє українським силам зміцнитися. Зокрема за словами військового експерта Петра Черника, Україна зараз колосально наростила свій воєнний потенціал. 

Проте інформаційний простір останнім часом кишить новинами про масштабний контрнаступ ЗСУ і як каже Черник, це питання  в наших медіа “сильно перегріли”. 

“Контрнаступ буде неминучий і в обов’язковому порядку. А коли, як і за яких обставин, якими силами та засобами і в яких напрямках, треба дійсно залишити у своєрідній тиші і віддати це на відкуп нашим військовим. Тільки вони мають право про це говорити і реалізовувати”, – каже експерт. 

Він вважає, що Україна зараз колосально наростила свій воєнний потенціал. 

“Тільки один безпрецедентний бронепакет від часів Другої світової війни у частині кількість, якість та час надання. За всю Другу світову війну Радянський Союз отримав майже 12 тисяч бронетехніки від союзників. Ми розуміємо, наскільки це велика цифра. А це є стратегічною ознакою того, що Україна має потенціал для звільнення усіх своїх територій”, – зазначачає експерт. 

Експерт додає, що на тлі цього російські окупанти за кілька тижнів змогли побудувати в окупованому Криму цілу мережу окопів і загороджень. Зокрема, про це свідчать супутникові фотографії. 

“Уздовж узбережжя Чорного моря росіяни встановили протитанкові обробки та артилерійські установки, вирили рови. Як можна оцінити те угруповання ворожих військ в Криму, яке зараз там знаходиться і як ворог там готується до українського наступу”, – додає він. 

Попри це, Черник зауважує, що не варто недооцінювати ворога. 

“Звичайно, ворога не треба недооцінювати. Він вчиться. Те, що Крим — велика мілітарні база, давно не таємниця. Бойовий потенціал тамтешніх військ нарощується з 2014 року. В частині копань ровів уздовж Чорного моря немає нічого іншого, крім класичного пропагандистського наративу, покликаного підняти виключно їхній мотиваційний дух — неонацисти близько і треба робити все можливе, щоб Крим не здати”, – резюмує експерт. 

Про те, що росіяни “вчаться щодня та змінюють свою стратегію” розповіли й українські військові на передовій на Донбасі для BBC.  Війська противника продовжують завойовувати позиції навколо міста Бахмут, за яке точиться запекла боротьба. Водночас українські захисники наполягають, що їхній моральний дух залишається на висоті, попри дедалі більше виснаження після майже року війни. 

“Ми тримаємося, але стає все важче”, – каже сержант Денис Кальчук із добровольчого батальйону “Дніпро-1”.  

Він розповів, що російська піхота, винищувачі та артилерія діють навколо Бахмута з дедалі більшою координацією та ефективністю. Оцінити загальний стан конфлікту на Донбасі вкрай складно. Проте усім цілком зрозуміло, що українські захисники оборонятимуть кожен сантиметр нашої землі до остаточної перемоги над ворогом.