Одним із варіантів ведення контрнаступальної операції ЗСУ на херсонському напрямку може бути створення пастки для російських військ, вважає військовий експерт Олег Жданов.

В інтерв’ю одному з українських радіо Жданов розповів, що Збройні сили РФ не можуть не перекидати в Херсон і область свої війська, щоб намагатися утримати місто, водночас ЗСУ методично знищують транспортні артерії, зокрема Антонівський міст.

«І коли вони зайдуть, тоді інші мости будуть просто зруйновані, замкнеться пастка. А далі буде планомірне знищення чи примус за рахунок вогневого впливу цього угруповання або до втечі, або до здачі», — упевнений Жданов.

За його словами, російські війська бігтимуть лише на особистих плавзасобах без техніки та озброєння.

«Техніку й озброєння доведеться кинути, бо мостів не буде, а бігти доведеться», — заявив експерт.

Він розповів, що на Херсонщині ЗСУ використовують не класичний контранступ.

«Це комбінований контрнаступ у сучасних умовах ведення війни, коли не потрібно робити три- чи п’ятикратну перевагу над противником і не потрібно йти в лобові атаки на позиції противника. Це саме вогневий контроль над логістикою, над шляхами забезпечення військ противника та вогневий вплив на саму групу противника, доведення її до стану небоєздатності як у моральному, так й у фізичному сенсі. А далі окремі маневрові дії окремих груп, штурмові дії щодо окремих об’єктів і, таким чином, просування вперед», — пояснив Жданов.

Він назвав це прикладом війни четвертого покоління.

«Це нові методики ведення війни, не лобові атаки, а комбіновані засоби впливу на противника. Можна згадати війну в Перській затоці, коли США не атакували армію Саддама Хусейна, вони таким чином спочатку розігнали вогневим впливом, це була операція Буря у пустелі, а потім була операція Меч у пустелі, її провели за чотири доби. Вони увійшли, зачистили територію, що зазнавала вогневої поразки», — нагадав Жданов.

Триває сто п’ятдесят восьма доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. Повідомляється у вечірньому зведенні Генштабу. На Волинському та Поліському напрямках ситуація змін не зазнала, підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з посилення охорони ділянки білорусько-українського кордону в Брестській та Гомельській областях.

На Сіверському напрямку зі ствольної та реактивної артилерії противник обстріляв райони населених пунктів Гай і Сеньківка Чернігівської області та Шевченкове, Рижівка, Білопілля, Іскрисківщина і Ромашкове Сумської області. Також провів повітряну розвідку БпЛА біля Залізного Мосту на Чернігівщині.

На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Харків, Дуванка, Уди, Дементіївка, Петрівка, Прудянка, Питомник, Пришиб, Пушкарне, Руські Тишки, Протопопівка, Верхня Роганка, Коробочкине, Борщова, Старий Салтів, Руська Лозова, Слатине та Соснівка. Завдав авіаудару неподалік Старого Салтова. Окупанти безуспішно намагалися просунутися в напрямку Гусарівки. Отримали відсіч та відійшли. 

На Слов’янському напрямку ворог задіяв артилерію для обстрілів районів населених пунктів Словʼянськ, Андріївка, Долина, Довгеньке, Курулька, Гусарівка, Адамівка, Богородичне, Краснопілля, Карнаухівка, Червоне, Семиланне, Грушуваха та Червона Поляна. На Краматорському напрямку противник здійснював обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків. В районі Серебрянки, силами розвідувальної групи, намагався виявити позиції наших військ, успіху не мав, відійшов. Задіяв для розвідки БпЛА біля Григорівки.

На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли в районах населених пунктів Кодема, Вершина, Травневе, Бахмут, Зайцеве, Соледар, Яковлівка, Покровське та Білогорівка. Під прикриттям авіації намагався покращити тактичне положення в районах Вершини, Соледара, Яковлівки та Покровського. Ці плани влучним вогнем зірвали наші воїни. Після провальних штурмових дій окупанти відійшли. Російська штурмова та армійська авіація цинічно вдарила по населених пунктах Авдіївка, Новоселівка та Юр’ївка.

Зафіксовано переміщення окремих підрозділів ворога зі Словʼянського на Запорізький напрямок. Корабельне угруповання противника в акваторіях Чорного та Азовського морів основні зусилля зосереджує на блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря та ураженні військових об’єктів і елементів інфраструктури в глибині території України. В готовності до ударів високоточню зброєю перебувають чотири носії крилатих ракет морського базування.