Російські війська марно використовують тактику «м’ясних штурмів» на лівобережжі Дніпра в Херсонщині та зазнають значних втрат. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі українського телеканалу повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

За її словами, передумов до створення додаткових ударних угруповань у окупантів там не спостерігається.

“Ми бачимо, що, постійно формуючи штурмові групи, ворожі війська не використовують бронетехніку. Тобто вони розуміють, що ті втрати техніки, яких вони зазнавали на самому початку, коли взялися за штурмові дії та намагалися вибити з лівого берега наші підрозділи, їх серйозно вразили не тільки кількістю, а й масштабами та швидкістю зникнення техніки фактично з їхнього потенціалу. Тому зараз використовуються суто “м’ясні штурми” й формуються штурмові групи з великою складністю, оскільки “сарафанне радіо” окупаційних військ дуже швидко поширює інформацію про результати такої штурмової діяльності, коли група повертається з втратами до 70% особового складу”, — сказала Гуменюк.

Представниця військових сил вказала, що російське командування залучило для штурмових операцій морську піхоту, берегову охорону та десантно-штурмові війська. Однак ці військові частини вимагали підтримки бронетехніки, інакше вони відмовлялися взяти участь у штурмі. За її словами, в окупованій Херсонській області діє «командирське ембарго» на використання бронетехніки.

“Очевидно, що керівництво вимагає постійного системного терору наших позицій на лівому березі, і тому бачимо, що вони набирають хоча б одну-дві штурмові групи для того, щоб відзвітувати про проведення штурмових дій. Але результату вони поки що не мають. Постійно відзначаються, у них дуже високі втрати в особовому складі, і виходить, що їм доводиться повертатися на свої позиції ні з чим. Наші підрозділи продовжують роботу зі зміцнення позицій й, по можливості, зачищення території для розширення цього плацдарму”, — розповіла Гуменюк.

Тим часом військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов заявив, що перспективи розширення плацдарму Сил оборони України на лівобережжі в Херсонській області пов’язані головним чином із наявністю стабільного логістичного зв’язку між правим і лівим берегом.

За його словами, наразі важко налагодити стабільні поставки, оскільки мости через Дніпро були зруйновані російськими окупантами, а навести понтонно-мостові переправи поки що можливості немає.

“Чотири мости, які з’єднували лівий і правий берег Дніпра в цьому регіоні до повномасштабної війни, були знищені противником ще восени 2022 року. Навести в нинішніх умовах понтонно-мостові переправи — вкрай складне завдання. Ширина Дніпра в цій частині — близько 1 000 метрів, плюс течія досить потужна, що фактично створює непереборні перешкоди для наших інженерно-технічних підрозділів”, — пояснив експерт.

Селезньов каже, навіть якщо це вдасться зробити, не менш важко буде гарантувати безпеку і збереження такої переправи.

“Цілком очевидно, що противник буде буквально полювати на ці переправи, використовуючи артилерію, дрони, авіацію для того, щоб забезпечити безпечний периметр навколо цієї понтонно-мостової переправи”, — зазначив експерт.

Необхідно розширювати плацдарм на глибину до 25 кілометрів південніше, вважає Селезньов. Нині глибина українських плацдармів становить від трьох і більше кілометрів від лінії Дніпра.

 “Відповідно, просуватися вперед нашим підрозділам належить ще багато. Але як це зробити, не маючи надійної броньової підтримки, не маючи можливості повною мірою передислокувати з правого на лівий берег нашу артилерію, системи протиповітряної оборони? Відповідь на це питання, на жаль, відсутня. Можна розраховувати на якнайшвидші поставки для потреб української армії систем ППО, авіаційної компоненти. Ми постійно ведемо мову про винищувачі F-16. І, безумовно, необхідне отримання додаткових ресурсів, зокрема артилерійських, адже саме артилерія нині багато в чому визначає хід і перебіг бойових дій”, — підкреслив Селезньов.