На Бердянському напрямку війська 5-ї загальновійськової армії противника, вочевидь, наразі зайняті розв’язанням головної задачі — утриманням рубежу оборони с. Заповітне Бажання, як основної передумови забезпечення стійкості свого Старомлинівського району оборони та повноцінного функціонування важливої рокади — дороги, яка веде від с. Новозлатопіль через с. Старомлинівка до с. Новомайорське, ЗСУ перемелюють просто всіх.

Про це повідомив учасник бойових дій, військовий журналіст, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

Він підкреслив, що ця комунікація важлива не тільки, власне, для військ 5-ї ОВА противника, а для сусідньої праворуч 36-ї ОВА.

«З цією метою протягом минулого місяця командування противника організувало серію атак і штурмових дій силами 394-го мсп 127-ї мсд і підрозділів 60-ї омсбр у цьому районі. Сенс їх полягав у тому, щоб силами 394-го мсп відтіснити передові підрозділи ЗСУ від північних околиць с. Приютне, куди вони вийшли. Приютне, куди вони вийшли раніше, діючи по обидва боки дороги Новодарівка — Приютне. Також противник, очевидно, намагався прорватися до ставків, розташованих між Приютним і Новодарівкою. Своєю чергою, підрозділи 60-ї омсбр здебільшого діяли за двома напрямками — уздовж дороги від Заповітного Бажання на Старомайорське та в районі висот із позначкою 180 і 170, що мають для цього району ключове значення», — написав він.

Також експерт додав, що у цих своїх «починаннях» противник зумів домогтися лише часткового успіху. До ставків на південь від Новодарівки він так і «не дійшов», висота з позначкою 170 також залишилася за ЗСУ. Так само, відбити с. Старомайорське, або обійти його із заходу, 60-й омсбр противника не вдалося.

За його словами, після цього, командування ГВ «Схід» вирішило задіяти між с. Приютне та с. Приютне і с. ОВА з очевидним наміром ввести її підрозділи між 127-ю мсд та 60-ю омсбр у бій із завданням — наступати на захід від с. Старомайорське у північному напрямку, посиливши таким чином тиск на правий фланг ударного українського угруповання, яке діє на Старомлинівському напрямку.

«Однак, з цієї «затії» теж нічого особливого не вийшло. Противнику, хоч і вдалося трохи просунутися на північ, але докорінно «зняти загрозу» щодо утримання, принаймні, північної частини с. Заповітне Бажання, противник не зміг. Передові підрозділи ЗСУ фактично нікуди від нього так і не відійшли», — підкреслив Машовець.

Він поділився, що на протилежному фланзі, командування російських військ, вочевидь, також вирішило «дещо покращити» становище своїх передових підрозділів, організувавши серію атак у смузі оборони її 37-ї омсбр (у районі с. Врожайне та на захід від с. Новодонецьке). На даний момент, очевидно, ці спроби не мають успіху.

«Загалом, наскільки я розумію, командування ГВ «Схід» вважає ситуацію на Бердянському напрямку для себе «абсолютно стабільною». І хоча на стику 5-ї та 36-ї ОВА існують певні «проблемні ділянки», воно явно впевнене в тому, що втримає Старомлинівський район оборони, так само, як і рубежі Притулок — Заповітне Бажання та Новодонецьке — Новомайорське, як передумову того, що передовим підрозділам ЗСУ так і не вдасться на цьому напрямку вийти в першу позицію його головного рубежу оборони. Впевненості в цьому йому вочевидь додає і наявність порівняно «незайманих» резервів досить значного обсягу. Питання полягає в тому, чи вистачить їх у тому разі, якщо ЗСУ знову активізуються на цьому напрямку. Адже їхнє угруповання тут явно не зменшилося», — підсумував експерт.