У районі трьох населених пунктів ідуть найактивніші бойові дії, противник намагається наступати.
Якщо окупанти втягнуті в бій головні сили, тобто розгорнуться зі своїм стотисячним угрупуванням і почнуть активні наступальні дії, то з бою витягти їх уже неможливо. Якби вони згорнули звідти частину заблокованих сил, то наступ окупантів би «захлинувся».

Військовий аналітик Олег Жданов, полковник запасу Збройних Сил України та колишній офіцер Генштабу зазначив, при цьому всі атаки на Лиманському та Куп’янському напрямках були відбиті.

«У районі Надії, населеного пункту, який вдалося захопити окупантам, ми практично повернули його весь під наш контроль і фактично повернули вихідну лінію фронту, там незначний поступ залишився. Сьогодні найгарячіше – це на напрям Сіньківка, в районі цього населеного пункту точаться бої, поки Сіньківка перебуває під нашим контролем.

Також гарячим напрямком залишається Білогорівка, Спірне. У районі цих трьох населених пунктів ідуть найактивніші бойові дії, противник намагається наступати. Вони перекидають резерви, тому що частина сил тупцює на місці за спиною першого ешелону військ, які атакують наші позиції», — ділиться експерт.

Також експерт зауважив, що ЗСУ можуть прорвати лінію оборони противника, у нас сформовано чотири основні напрями, які ми можемо використовувати для прориву оборони противника. Це напрямки Вугледар — Волноваха, Бердянське спрямування, Мелітопольський спрямування та Василівка.

Додамо, українські захисники поступово звільняють наші землі від російських загарбників. Сили оборони наступають та рухаються вперед.

Про це під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 Канал.

Україна продовжуватиме контрнаступ
Зеленський заявив, що українські військові наступають. Глава держави вважає, це позитивною новиною.

Я б не забував, що ми наступаємо і боремося не проти когось, а проти Російської Федерації. Ще рік тому вона хотіла повністю нас знищити та захопити, не вийшло. А зараз у нас іде контрнаступ. Знаю, що хочеться завжди швидше, що літаки можуть прискорити цей процес, що в небі домінує РФ і що літаками ми не обмежимося,
– зазначив глава держави.

Також він підкреслив важливість протиповітряної оборони. Адже попереду йде зима, а українці, як ніхто, знають, що таке бути без світла. Зараз є цілий комплекс завдань, які потрібно вирішувати.

«Ми не збираємося відступати, і це гарні новини. Ми збираємось дотиснути Російську Федерацію», – наголосив український лідер.

Того ж дня під час пресконференції з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен Зеленський розповів, чому українські захисники не почали активний контрнаступ раніше.

Якщо у вас є дефіцит броньованої техніки, дефіцит танків, то ви просто втратите людей. Могли загинути тисячі людей. Ви пройдете один, два, три чи п’ять кілометрів, але ви втратите тисячі людей. Вони просто загинуть, а ви не досягнете тієї цілі, яка нам усім потрібна. Це деокупація. Повна деокупація всієї нашої території,
– пояснив президент.

За його словами, Україна чекала, коли з’являться потужності для контрнаступу. Водночас росіяни цим користувалися та активно заміновували територію і будували укріплення.

«Багато укріплень вони зробили ще 8 років тому, починаючи з 2015 – 2016 років. Вони це робили на Донбасі після його окупації», – зауважив глава держави.

Водночас український лідер наголосив, що не може критикувати партнерів України, адже наша держава все ж отримала від них допомогу.