У вівторок 22 лютого на веб-ресурси в зоні .ua можуть чинитися кібератаки, попереджає урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

Про це повідомляють сайт CERT-UA і Держспецзв’язку

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA опублікувала попередження про можливі кібератаки на веб-ресурси, що розміщуються в зоні .ua. Їх зловмисники планують здійснити 22 лютого.

Держспецзв’язку закликає у випадку будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-комунікаційних систем терміново інформувати команду CERT-UA .

Фахівці з кібербезпеки повідомляють, що на сайті Raidforums було виявлено повідомлення, що містить погрозу проведення кібератак 22 лютого, але згодом обговорення там видалили.

У повідомленні йшлося про оренду серверів для підготовки нових атак на веб-сайти державного сектора, банківського сектора, сектора оборони.

За цим повідомленням вбачається, що атаки повинні здійснити “дефейс” веб-ресурсів, що розміщуються в зоні .ua (deface означає стирати чи спотворювати – ред.).

Додамо,що Кібератаки можуть бути складовою гібридної війни Росії проти України. Вони загрожують зникненням чи пошкодженням даних, порушенням функціонування державних органів або їхніх офіційних сторінок в інтернеті, можуть спричинити безлад та посилити паніку на тлі інформаційної війни.

Нагадаємо, що У ніч із 13 на 14 січня 2022 року хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, сервісу “Дія” – та оприлюднили повідомлення українською, російською та польською мовами. Тоді було зафіксовано використання програми WhisperGate, яка здатна знищувати дані.

15 лютого на сайти Міноборони, МВС та українські банки, серед яких державні Приватбанк та Ощадбанк, здійснили потужну DDoS атаку, що коштувала мільйони доларів. У Держспецзв’язку припустили, що за цією атакою може стояти Росія, а в адміністрації президента США висловили впевненість у цьому.