За 2020 рік СБУ заблокувала більше 2,5 тисячі спільнот в соціальних мережах з мільйонною аудиторією і більше 20 бот-мереж потужністю понад 60 тисяч акаунтів. Російські спецслужби ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері, а їх окремі підрозділи працюють виключно на розхитування ситуації в нашій державі.

Про це на Всеукраїнському форумі “Україна 30” заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України (СБУ) Ілля Вітюк.

За його словами, в умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується і координується цими структурами, зростає на порядок.

“Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, в тому числі, підривного характеру. Тобто, окремі підрозділи, які працюють виключно” по Україні “і отримують на це фінансування”, – повідомив Вітюк.

Він зазначив, що інструментами в гібридній війні стають: телеканали, інформаційні портали, WEB-ресурси, спільноти в соцмережах, поштові сервіси, Telegram-канали, так звані “фабрики тролів” і окремі блогери. Вітюк зазначив, що ці інтернет-ресурси використовуються для антиукраїнської пропаганди і дестабілізації ситуації в нашій країні.

“Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи і об’єкти критичної інфраструктури держави”, – пояснив Вітюк.

Він додав, що значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з Російської Федерації.

“Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою, над якою працюють професійні пропагандисти на замовлення спецслужб країни-агресора. Тому СБУ оголосила про підозри окремим блогерам і адміністраторам Telegram-каналів, в тому числі щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті”, – повідомили в СБУ .

Нагадаємо, що на основі заблокованих телеканалів Віктора Медведчука та Тараса Козака, журналісти створили новий канал «Перший незалежний», трансляцію якого майже одразу ж заблокували. В свою чергу, нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич наголосив, що ситуація з “Першим незалежним” якісно відрізняється від ситуації із трьома підсанкційними телеканалами, які пов’язують із головою політради ОПЗЖ Віктором Медведчуком. Про це він заявив на тому ж самому каналі «Перший незалежний» в Youtube.

“У мене є інформація, що ви скоро матимете можливість працювати ще на одному каналі. Невже вони і його закриватимуть? І в який спосіб?” – заявив він.

Шуфрич не уточнив, коли саме розпочне роботу новий телеканал, але пообіцяв, звертаючись до журналістів, “боротися із цим свавіллям, поки ви не будете в ефірі”.

“Вони з “Першим незалежним” на граблі наступили дуже сильно, і дишло від грабель дало їм межи очі так, що іскри вже летять. Вони ще не розуміють цього обсягу іскор, але за “Перший незалежний” вони відповідатимуть сповна, як за всі чотири канали”, – заявив Шуфрич.

Звичайно, що ці слова жодним чином не вплинуть на рішення РНБО, адже якщо з вуст журналістів цього каналу й надалі будуть лунати проросійські мотиви, то Шуфричу навряче вдасться щось досягнути.