Конкурсна комісія провела співбесіди із кандидатами на голову Національного агентства з питань запобігання корупції. Згідно з результатами, НАЗК очолить Новіков Олександр. Відповідне рішення має затвердили Кабмін.

Під час засідання комісії з відбору кандидатів на фінальному засіданні Ольга Кобилинська повідомила, що Новіков “об’єктивно був найсильнішим кандидатом на усіх етапах відбору”.

“Сподіваємось, він перезавантажить діяльність НАЗК”, – наголосила Кобилинська.

Зауважимо, що у своєму мотиваційному листі Новіков зазначив, що має тривалий і результативний досвід роботи за повноваженнями НАЗК.

Олександр Новіков: коротка біографія

Олександр Новіков пропрацював в органах прокуратури Сумщини з 2004 по 2012 рік.

2004-2007 – слідчий помічник прокурора міста Суми.
2007-2012 – прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства. Прокурор відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Сумської області.
2012-2014 прокурор відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави ГПУ.

Згодом Новіков переїхав до Києва, з 2014 року продовжив роботу у одному із відділів ГПУ. Не є членом жодної політичної партії.

Відповідно до інформації в декларації за 2018 рік обраного кандидата, Новіков працює в Генеральній прокуратурі України, розмір його заробітної платні становить 562 481 грн. Окрім того, він має на рахунку 110 тисяч гривень.