Політичне керівництво Російської Федерації знову розігрує карту прямого протистояння з НАТО. Хоч такі заяви уже стали звичними після початку повномасштабного вторгнення, не потрібно виключати планів Путіна на військову агресіє проти країн-членів НАТО, які межують з РФ.

Таку думку висловив ветеран російсько-української війни майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

Нещодавно глава Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко заявив, що сьогодні Путін де-факто веде світову війну зі Сполученими Штатами та Заходом загалом та планує «тріумфально перемогти» увесь цивілізований світ й «об’єднати історичні російські землі». За його оцінками, цей процес може тривати 10-15 років.

«Німецькі аналітики вже говорили: якщо Путіну вдасться реалізувати свій план із захоплення України, йому знадобиться усього шість років, аби піти війною на країни НАТО. Цілком можливо, що це будуть країни Балтії чи Польща. Рано чи пізно Путін вступить у конфлікт з країнами НАТО, тому що кремлівська пропаганда весь час наголошує, що Росія воює саме з цим блоком», — вважає Гетьман.

На його думку, Путін може розпочати з Литви, адже він захоче пробити сухопутний коридор до Калінінграду – умовний Сувалкський коридор.

«Важливо подивитися, наскільки країни Альянсу, які декларують, що у разі нападу одразу візьмуть участь у бойових діях проти агресора згідно з 5 статтею Статуту НАТО, дійсно будуть готові це робити. Адже ця 5 стаття написана досить хитро. Там немає згадки про те, що війська НАТО одразу вступають в бойові дії. Там зазначається, що будуть певні консультації», — зазначає військовий.

За великим рахунком Росія не здатна протистояти США, бо військова потуга Америки така, що Росії там нема чого ловити. Але існує засторога чи вступлять США одразу в цю війну, навіть коли росіяни спробують напасти на якусь із країн-членів Альянсу. Гетьман на це заявляє, що не впевнений на сто відсотків. На його думку, на початку це може бути якась допомога зброєю, чи обмежений контингент.

«Думаю, Путін пішов би на таку агресію раніше. Просто він зав’яз в Україні і зараз йому потрібен час, аби підготуватися. Подивіться, формується вісь – Росія, Іран, Північна Корея за мовчазної підтримки Китаю, який займає умовно нейтральну позицію. Мені здається, нам не уникнути Третьої світової війни. В ролі ворогів виступатимуть саме ці країни. Наразі вони недостатньо потужні для цього, не зважаючи на те, що виробляють ракети, нарощують сили тощо», — поділився Гетьман.

Експерт вважає: якщо б ми подивилися на нинішню ситуацію в світі в далекому майбутньому, наприклад, 2055 року, ми б дійшли висновку, що Росію треба було нищити 2022 року, доки була така можливість.

«Подивіться, як поводяться наші партнери. Ми рік говоримо про те, що нам потрібні літаки, щоб захищатися. Рік вирішується питання про надання літаків четвертого покоління. Це не найсучасніші літаки. Німеччина вагається, передавати Україні далекобійні ракети Taurus чи ні… Усі такі вагання дають Росії час для переведення економіки на військові рейки. Вже зараз в них є можливість виробити щонайменше три ядерні бомби. Вони вже виробляють новітні гіперзвукові ракети тощо. Те саме стосується і Північної Кореї, яка вже запустила ракету в космос», — зазначає військовий.

На думку Олексія Гетьмана, вісь зла вже сформована і буде лише підсилюватись.

«Я не можу сказати, що наші західні партнери цього не бачать. Просто їм не хочеться вірити в те, що сформувалася вісь зла, і їх треба нищити. З ними не можна домовитися, бо їхня мета – нищити цивілізований світ. На тлі цих загроз вибори президента США мають стати другорядною темою. Це не песимістичні прогнози, а реалістичні», — підсумовує експерт.