Глава Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що для досягнення цілей у відносинах України та РФ будуть використовувати метод і батога, і пряника.

Про це глава АП розповів в інтерв'ю, відповідаючи на запитання, як він оцінює заклик Зеленського до американської делегації з проханням посилити санкції проти Росії.

"Ми оцінюємо так, що ми маємо рухатися до цілі. А для досягнення цілей всі доступні способи є для нас прийнятними. Перший виклик для нас – звільнити наших військовополонених. Є два способи: батіг і пряник. З одного боку, ми посилаємо сигнали до влади Росії і робимо це медійно, відкрито, що ми готові розмовляти, готові до компромісів.

Поки що немає ніяких сигналів, що вони на це погоджуються. Але ми маємо йти й іншим шляхом – батога. Просити міжнародну спільноту тиснути на владу Росії, щоб вони все-таки ухвалювали ті чи інші рішення і робили крок назустріч нам. Наша позиція: ми готові йти назустріч і вирішувати цей конфлікт мирно. Її багато разів виголошували", – заявив Богдан. 

Окрім цього, Богдан зазначив: "Кінцеве рішення, якщо воно буде неоднозначно сприйняте суспільством, якщо там будуть точки, проблемні для сприйняття тими чи іншими, може бути винесене на референдум, щоби не якийсь політик приймав рішення, яке розколює суспільство, а щоб сам народ, саме суспільство прийняло таке рішення чи підходять ті, чи інші домовленості".

Він додав, що команда президента змушена шукати компроміси.

"Ми змушені шукати компроміси. Єдине, Володимир Зеленський сказав, що ми не торгуємо нашими територіями і нашими людьми", – зазначив голова АП.

Водночас він відмовився повідомити деталі.

"Є дуже хороше правило, яке існує в дипломатів, не фіксувати свої червоні лінії до того, як ідеш на переговори", – зауважив Богдан.

Також Богдан у своєму інтерв'ю заявив, що після президентських виборів 2019 року олігархи вже не будуть керувати країною.

За його словами, президентські вибори дозволили прибрати від влади олігархів. Він запевнив, що в олігархів більше не буде можливості впливати на життя суспільства через Адміністрацію президента.

«І я, як ніхто в цій країні, можу вам сказати, мені здається, що олігархи вже хочуть однакових правил гри з іншими громадянами. Тому що як тільки ти починаєш думати, що найкращий і найрозумніший, у тебе починаються проблеми», – зазначив Богдан.

Також глава АП також пообіцяв, що «відтепер проблеми будуть виникати у тих, хто діє на шкоду суспільству і українському народові».