Російські окупанти з останніх сил штурмують населений пункт Синьківка на Куп’янському напрямку та стягують туди додаткові сили. Метою російської армії є створення плацдарму, з якого будуть відбуватись спроби наступу на Куп’янськ.

Про це повідомив начальник служби зв’язків із громадськістю Командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо.

«Противник зараз перекидає на Куп’янський напрямок свої штурмові загони для того, щоб активізувати штурмові дії. Все-таки ставка робиться більше на людський фактор, ніж на техніку», — сказав Фітьо.

Спікер зазначив, що ЗСУ відбивають атаки і завдають противнику втрат в особовому складі та техніці.

«Ворог намагається захопити Синьківку, щоб створити плацдарм біля Куп’янська», — підкреслив Фітьо.

За його словами, ситуація на Куп’янському напрямку є напруженою, російські сили проявляють активність по всій лінії фронту. Збройні сили України успішно відбивають атаки та завдають ворогові значних втрат.

Представник командування Сухопутних військ також зазначив на даному напрямку інтенсивне використання авіації та дронів-камікадзе російськими військами. Крім цього, росіяни обстріляли артилерією позиції ЗСУ 477 разів за останню добу.

Нагадаємо, що Сили оборони за минулу добу знищили на Лимансько-Куп’янському напрямку 324 окупантів та 37 одиниць ворожої техніки.

«За минулу добу 13 атак було відбито на Лимансько-Куп’янському напрямку. На Куп’янському – 7 атак поблизу Синьківки. Ворог намагається вийти на околиці цього населеного пункту для того, щоб сформувати плацдарм для наступу на місто Куп’янськ – важливий логістичний центр, через який під час минулої окупації здійснювалося постачання ворожих сил», — повідомив речник.

Фітьо зазначив, що ворог активно застосовує дрони-камікадзе. Зокрема, на Лимансько-Куп’янському напрямку 20 дронів-камікадзе було застосовано по українських захисниках.

Сили оборони ліквідували 324 російських окупанти, знищити 37 одиниць військової техніки, серед якої п’ять танків та чотири БМП.

Також російські окупанти здійснили обмежене просування під Авдіївкою та захопили українські позиції під час раптового штурму біля Бахмута. В тй же час, українські сили вдало відбили атаки в районах Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки, повідомив Український Генштаб.

Російська армія отримала завдання захопити Авдіївку та Куп’янськ до президентських виборів у РФ, які відбудуться у березні 2024 року, кажуть аналітики Інституту вивчення війни.

На думку аналітиків, оголошення чинного лідера Росії Володимира Путіна про висування своєї кандидатури на посаду президента у військовій обстановці «вказує на те, що його кампанія може зосередитися на війні Росії в Україні більше, ніж раніше оцінював ISW».

Як вважають експерти, у такий спосіб «Путін підстрахувався на випадок, якщо російська армія не вкладеться у визначений їй дедлайн».

Аналітики Інституту вважають, що «Кремль використовує заяву Путіна для переконання великої групи виборців у тому, що російські військові підтримують чинного президента».

Раніше, 8 грудня, президент Росії Володимир Путін оголосив про намір взяти участь у запланованих на березень 2024 року виборах глави російської держави.

Росія вперше запровадила багатоденне голосування у 2020 році, нібито для захисту виборців від коронавірусу. Такий підхід був запроваджений під час п’ятиденного референдуму щодо конституційних змін, які дозволило Путіну залишатися при владі ще на два шестирічні терміни – тобто до 2036 року.

Російська Рада федерації на засіданні 7 грудня призначила дату президентських виборів у Росії на 17 березня 2024 року. Дата голосування визначається федеральним законом, але розпорядження сенаторів дає формальний старт передвиборчої кампанії.