Міжнародний мир не можна сприймати, як належне тому “Росія отримає ще більше НАТО на своїх кордонах” через загрозу нової агресії проти України.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції.

“Якщо метою Кремля є зменшити присутність НАТО на своїх кордонах, то внаслідок він отримає ще більше НАТО. Якщо Кремль захоче розділити Альянс, то станемо ще об’єднанішими”, – сказав Столтенберг. 

Генсек НАТО наголосив, що Альянс не загрожує Росії, проте захищатиме своїх союзників. 

“Нинішня криза стосується не лише України, а й того, як ми хочемо організувати відносини між державами. Москва намагається згорнути історію та припинити прийом нових членів НАТО, що є спробою Росії встановити контроль над західною безпековою стратегією”, – сказав Столтенберг. 

Окрім того,  Столтенберг заявив, що надіслав листа міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову з проханням розпочати діалог у рамках Ради Росія – НАТО для запобігання конфлікту в Україні.

Також Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обговорив із президентом США Джозефом Байденом безпекову кризу в Україні і навколо неї.

“Гарний дзвінок з президентом США і трансатлантичними лідерами про безпекову кризу що триває, в Україні і навколо неї”, – написав Столтенберг у мікроблозі Тwitter в ніч на суботу.

Генсек зазначив, що західні партнери України продовжують зусилля щодо дипломатії та згодні з тим, що будь-яка подальша агресія з боку Росії коштуватиме дорого.

Додамо, що сьогодні президент України Володимир Зеленський бере участь у щорічній конференції з питань безпеки та проведення переговорів, присвячених актуальним загрозам на сході Європи та ситуації навколо України.

Як повідомляє пресслужба глави держави, Зеленський зустрінеться, зокрема, з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, віцепрезидентом США Камаллою Гарріс, представниками міжнародних фінансових інституцій та іншими партнерами України.

“Володимир Зеленський очікує конкретних домовленостей щодо надання нашій державі додаткової військової та фінансової підтримки для посилення стійкості України”, – зазначено в повідомленні.

До Києва Зеленський повернеться цього самого дня.

Зазначається, що дискусії на Мюнхенській конференції безпеки у 2022 році будуть присвячені актуальним загрозам на сході Європи та ситуації навколо України.

“Тому позиція нашої держави має бути представлена достатньо, щоб питання про Україну вирішувалися за участю України”, – наголосили в прес-службі.

Також повідомляється, що ситуацію на лінії зіткнення на Донбасі, в Автономній Республіці Крим та поблизу кордонів України аналізують спеціальні служби.

“У робочому порядку відбувається постійний аналіз розвідувальних даних та обмін інформацією з партнерами. Україна регулярно отримує додаткові актуальні дані розвідки щодо активності російських сил”, – підсумували в пресслужбі президента.