Протягом кількох останніх тижнів загинуло близько 1 тис. його бойовиків.

Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин відправив до України 50 тисяч бойовиків. Бізнесмен витрачає понад 100 мільйонів доларів на місяць на військові операції в Україні. Про це заявив офіційний представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі, повідомляє “Голос Америки”.

З його словами, 40 тисяч із яких – в’язні. Американські розвідники наголошують що “вагнерівці” відіграють ударну роль у наступі на Бахмут на Донеччині.

“Схоже, що містер Пригожин готовий просто кинути своїх солдатів у м’ясорубку гуртом”, – наголосив Кірбі.

Наголошується, що лише протягом кількох останніх тижнів загинуло близько тисячі “вагнерівців”, з яких 90% поспіхом навчили та погано екіпірували. Втім, наголошує Джон Кірбі, російського мільярдера люди не хвилюють. Пригожин зацікавлений змаганні з російським Міноборони та посиленням свого впливу.

“Він значно більше зацікавлений у торгівлі впливом у Кремлі, ніж у людях, яких він вербує на війну. Для нього важливо – наскільки добре він виглядає в очах Путіна, наскільки добре ставляться до нього в Кремлі. Тому нам цілком очевидно, що ПВК “Вагнера” стає центром влади, який конкурує з російськими військовими та іншими російськими міністерствами”, – зазначив Кірбі.

До слова,  аналiтики ISW наголошують, що Пригожин намагається збільшити роль своєї компанії в російських військових операціях на території України. Так вiн намагається утвердитися як центральна фігура російської ультранаціоналістичної спільноти, яка підтримує війну. Пригожин задля посилення свого впливу, ймовірно, намагається використати свої паралельні військові структури для забезпечення російських військових можливостями, яких наразі їм бракує, кажуть аналітики.

“Повідомлення про постачання Північною Кореєю зброї російським військовим через групу Вагнера можуть свідчити про те, що Пригожин намагається використати свою приватну військову компанію для поставок іноземної зброї, яку російському міністерству оборони було б складніше закупати офіційно. Пригожин також, ймовірно, виділяє значну кількість особового складу і ресурсів для операцій групи Вагнера у районі Бахмута в надії забезпечити російським військовим оперативний успіх, якого їм не вдалося досягти біля Бахмута”, – йдеться у звіті.

Аналітики вважають, що Пригожин, ймовірно, має політичні амбіції та прагне скористатися потребою Кремля в більш боєздатних силах для накопичення впливу на ультранаціоналістичний електорат, який він сподівається використати. Тому часто на фронті між ПВК  Вагнер та російською армією виникають конфлікти. Про це розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

За його словами, приватна армія Пригожина під час війни в Україні не завжди узгоджує свої вилазки з Генштабом ЗС РФ. Зокрема, йдеться про бойові дії біля Бахмута, під час яких ПВК “Вагнера” застосовує штурмові групи по 10-15 осіб, атакуючи в нічний час із застосуванням радіоелектронної розвідки та БпЛА. При цьому в перших рядах вони посилають  воювати “мобіків”, які підпорядковуються безпосередньо міністру оборони РФ Шойгу, тобто регулярній російській армії, а потім уже атакують самі.

Гетьман припустив, що в такий спосіб “кухар Путіна” намагається продемонструвати, що його угруповання більш якісне, підготовлене військове формування, ніж регулярна російська армія.