Запорізька область та трохи цікавої математики. Деталями поділився український військовий експерт Олександр Коваленко.

Протяжність усієї лінії фронту, саме у Запорізькій області, становить близько 120 км.

Загальна чисельність російського угруповання на лівобережній Херсонщині, Запорізькій області та частини Донецької області – 150 тис.

Використовуючи “Індекс БТГр” ми отримуємо функціонал 180 БТГр. Функціонал повноцінної, штатно укомплектованої як особовим складом, так і технікою БТГр в обороні – це 4-7 км. З урахуванням складу угруповання РОВ на Півдні це БТГр на 1-2 км.

І ось здається, що виходить більш-менш, але є нюанс – я відзначив протяжність Запорізької лінії фронту, а саме дане угруповання в 150 тис. присутнє частково в Донецькій області, + 60 км, і Херсонська лівобережка з охопленням лінії Запорізької області по Дніпру, ще +296 км.

Тобто – 476 км.

Усьому південному угрупованню РОВ слід контролювати і фактично обороняти 476 км, тоді як вони, цілісно, можуть охопити з великими труднощами запорізькі 180 км. І саме з цієї причини із Херсонської області ворог перекидає підрозділи для посилення запорізької групи.

Отже, постає питання. Якщо вже зараз почалося тасування неповноцінного ресурсу, яку ділянку з усіх перелічених вище агресори змушені будуть кинути взагалі, заради посилення та утримання іншого?

Патова ситуація для росіян. Адже не затикаючи вразливе місце, воно буде прорвано, але…

Але затикаючи вразливі місця, окупанти оголюють та послаблюють інші, роблячи їх ще більш уразливими. І це чудово розуміють у самому командуванні РОВ, але чинити інакше просто не можуть.

Ось щури й змушені жерти кактус, колотися, їсти, але жерти, а все тому, що, подобається, не подобається… а жри кактус!

Також військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що поява біля кордонів з Україною російського берегового ракетного комплексу “Бал” його не дивує.

“Це було очікувано, оскільки Росія не може наростити виробництво оперативно-тактичних ракет, в необхідному їй обсязі. Ось і компенсують хоч чимось. У 2022 через дефіцит ракет 9М723 і 9М728 ОТРК “Іскандер” Росія стала застосовувати ЗРК С-300, переналаштований на нанесення ударів по поверхні. Ось тільки у С-300 при ударах по поверхні кульгає як дальність, так і точність, а тому годяться вони більше для терору”, – написав він.

Експерт зазначив, що використання протикорабельних комплексів по території України не рідкість.

“У 2022 по Одесі та області росіяни регулярно наносили удари за допомогою БРК “Бастіон”, ракетами П-800 “Онікс”. Тепер же, схоже, справа дійшла і до БРК “Бал”. Тут важливо розуміти, що ракети Х-35 і Х-35У, які використовує БРК “Бал” виробляються успішніше тих же 9М723. Більше 100 од. на рік. Тобто, як компенсація, з відносною точністю і певною дальністю, вони куди краще ніж С-300. З іншого боку, самих боєздатних БРК “Бал” у РФ близько 40 одиниць”, – вважає Коваленко.

Він запропонував влаштувати полювання за БРК “Бал”, які через меншу дальність польоту ракет, в більш доступному, а значить вразливому становищі, ніж ОТРК “Іскандер”.

“Удар на попередження краще ніж очікування першого удару від ворога”, – додав експерт.

Російська Федерація перемістила в Брянську область біля північних кордонів України ракетний комплекс “Бал” для ураження об’єктів у 7 північних та центральних областях України.

“У зв’язку з цим, зростає загроза нанесення ударів противником ракетами типу Х35, дальність стрільби якої дозволяє вражати об’єкти на території Житомирської, Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей”, – сказав бригадний генерал Олексій Громов.