В Чорному морі корабельне угруповання ворога складається з семи кораблів.

“Станом на 20 лютого, в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться 7 ворожих кораблів, з них 1 носій крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – 4 ракети”, – йдеться в повідомленні прес-центра командування ВМС ЗСУ.

Також повідомляється, що в Азовському морі – один ворожий корабель, в Середземному – десять, з них п’ять ракетоносіїв, загальний залп – 72 “Калібри”.

Накопичення російської авіації біля кордонів з Україною — складова підготовки окупантів до наступу.

Росія накопичує повітряні сили на кордонах з Україною, оскільки це частина підготовки до наступу. Успіх її застосування залежить від низки чинників.

Про це в інтерв’ю “Бабелю” заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

За словами Резнікова, ЗСУ знищили більшість льотної еліти росіян і в бій відправляють менш досвідчених молодих пілотів.

“Авіація — це насамперед професійні льотчики. Підготовка льотчика класу “снайпер” — це роки. Думаю, більшість їх льотної еліти ми знищили. Зараз літає переважно молодняк” — каже міністр.

Говорячи про шанси росіян на успішну повітряну кампанію, Резніков наголосив, що це залежатиме від кількох факторів — майстерності пілотів, погоди, маневреності та технічного стану літаків.

“Залежить і від масованості їх прильоту, і скільки в цей день чи годину нам потрібно випустити протиповітряних ракет. Умовно кажучи, на одну ціль — 2 ракети. Якщо 20 літаків — 40 ракет, 100 літаків — 200 ракет. Ризики є, але не треба сприймати так, що все зникло”, — додав Резніков.

Водночас у російських окупантів зараз спостерігається катастрофа з технічною складовою, у них дефіцит техніки. За відсутності важкої техніки окупанти збираються наступати виключно піхотною складовою.

Про це блогер і військовий експерт, експерт групи “Інформаційний супротив” Олександр Коваленко сказав виданню OBOZREVATEL.

“Найцікавіше те, що втрати росіян зараз відбуваються не тільки через те, що в них знижено професійну та якісну складову в особовому складі, але й через дефіцит техніки. Це ще раз підтверджує те, що в них катастрофа з технічною складовою. Наприклад, у березні 2022 року вони втратили трохи більше 3900 особового складу, при цьому вони втратили майже 900 одиниць бронемашин. Станом на січень 2023 року втрати перебільшують 21,7 тис. особового складу окупантів. Водночас втрати бронемашин менш ніж 300 одиниць. Ось вона різниця: коли не вистачає техніки, зростають також і втрати серед особового складу”, – пояснив він.

Експерт вказав, що росіянам, традиційно, не важливі життя, тому вони надалі робитимуть ставку саме на піхотну складову.

“У чому я більш ніж впевнений: Росії потрібно буде якось розпочинати нову мобілізацію. Якщо вони мають намір формувати ударне угруповання, їм необхідно на місяць до 100 тис. мобілізувати. Я впевнений, що в лютому ми побачимо новий рекорд втрат: більш ніж 24 тис. знищених російських окупантів. Інше питання: а скільки поранених? Думаю, вбиті, поранені, полонені – це приблизно до п’ятдесяти тисяч, це середньостатистичний показник на місяць”, – зазначив Коваленко.

За його словами, на кінець лютого – початок березня у росіян вже виникатиме проблема людського ресурсу. Тому на цей період можливе оголошення нової мобілізації.