Україна підтримуватиме всі найжорсткіші резолюції Ради безпеки ООН щодо розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі, заявив в ефірі одного з телеканалів перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

«Я думаю, реакція спільноти світової буде продовжуватись, чи вдасться у Радбезі постійним чи непостійним членам це просунути, ми будемо дивитися. Україна підтримуватиме всі найжорсткіші резолюції – це зрозуміло», – сказав Корнієнко.

Він також очікує, що Росія ветуватиме неприйнятні для неї рішення та працюватиме над тим, щоб формулювання в резолюціях ООН були, як висловився політик, «знежирені».

За словами Корнієнка, після виходу Росії з договору про нерозповсюдження ядерної зброї керівництво країни-агресора стане переміщувати ядерні ракети на різні майданчики і продовжувати ядерний шантаж, на який має відреагувати світова спільнота.

Вже сьогодні, 31 березня Рада безпеки ООН збереться, щоб обговорити наміри Росії розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. У порядку денному цей пункт звучить як «загроза міжнародному миру та безпеці».

Розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі – це виклик для країн НАТО, це фактор залякування. Однак Москва та Мінськ повинні розуміти на який ризик, перш за все, йдуть вони. Адже у разі бодай одної провокації, відповідь НАТО буде неодмінною.