З російського боку не видно готовності до проведення зустрічі президента Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським. Міністерство закордонних справ зосередиться на підготовці нормандського саміту.

Про це повідомляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише “Радіо Свобода”.

“Ми зацікавлені в цій розмові (Зеленського з Путіним, – ред.). І ви знаєте ініціативи президента Зеленського провести такий саміт. Але поки ми не бачимо готовності з російського боку до проведення цієї зустрічі. І зараз на порядку денному є багато інших критичних питань. Я думаю, що зараз з осіннього сезону ми активно повернемося до спроб організувати насамперед саміт “нормандської четвірки”, – зазначив міністр.

За його словами, очевидно, що доведеться чекати обрання нового уряду Німеччини і нового канцлера.

“Якщо саміт нормандський не спрацьовує, тоді треба шукати можливість двостороннього саміту. Це теж ті варіації, які є в розпорядженні дипломатії”, – додав Кулеба.

Нагадаємо, що сьогодні, 22 серпня, в Україну прилетить канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Перед цим вона зустрінеться в Москві з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зеленський нещодавно відповідав на питання стосовно м’якості Меркель у діалозі з Путіним.

«Я думаю, що зараз непроста позиція у пані Меркель, тому що вона дійсно завжди дуже хотіла допомагати Україні й при цьому хотіла зберегти відносини добрі, теплі чи економічні з Росією, хоча я знаю, що німецька сторона завжди називає їх прагматичними. Я думаю, що є багато речей, які впливають на м’якість діалогу між Німеччиною та Російською Федерацією. Я вважаю, що, — якщо хочете мою особисту думку, я її не приховую в принципі, — що так не вийде, неможливо бути, як то кажуть, на двох стільцях. Тим більше, що, на жаль, відстань між цими стільцями щодня збільшується», – зазначив голова держави.