Під керівництвом Ірини Венедіктової Офіс генпрокурора розкрив майже 8000 корупційних злочинів.

Як повідомила сама генпрокурор, за вісім місяців її перебування на посту правоохоронці в середньому викривали 44 корупційних правопорушення, всього – 7748.

«Тут зростання продуктивності всього 10%, але на 50% зросла кількість осіб, яким повідомлено про підозру в корупції. З березня по листопад – 2374 підозрюваних, тоді як в минулому році було всього 1606», – зазначила вона в своєму Facebook.

Венедіктова також перерахувала й інші досягнення в рамках боротьби її відомства з корупцією.

майже на 40% збільшилася кількість направлених до суду кримінальних проваджень з обвинувальними актами – 1764 проти 1291 за аналогічний період минулого року.
більш ніж на 10% збільшилася кількість осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень – 2937 осіб.
923 працівника правоохоронних органів і 165 депутатів всіх рівнів.
до кримінальної відповідальності притягнуто 21 прокурора, більшість з них як раз за вчинення кримінальних корупційних правопорушень.
за корупцію засуджено 408 осіб.
більше ніж у 8 разів збільшилася сума встановлених збитків державі – майже 278 млн гривень, тоді як в минулому році тільки 34 млн грн, і на 40% – сума відшкодованих.
в 17 разів зросла сума пред’явлених позовів з метою забезпечення відшкодування збитків – з 14 млн грн до майже 237 млн ​​гривень і на 90% – арештованого майна, що становить майже 63 млн гривень.

Правда не усі розділяють оптимізм Венедіктової. Наприклад тг-канал “Шептун” повідомляє, що усі слова генпрокурора не відповідають дійсності.

“Генпрокурор Ірина Венедіктова відзвітувала про результати боротьби з корупцією. За її словами, правоохоронці в Україні щодня розкривають в середньому 44 корупційних правопорушення.

Однак її слова дуже далекі від реальності. Джерело розповіло, що стан роботи правоохоронних органів щодо протидії корупційним кримінальним правопорушенням за поточний рік нижче, ніж в 2018 і 2019 роках. За словами нашого співрозмовника, за два роки реальне виявлення корупційних злочинів впало на 4,1%.

Разом з тим, кримінальні провадження банально не доводяться до кінця. Справи висять по 3-4 роки, а потім закриваються. У свою чергу корупціонери почувають себе цілком вільно”, – йдеться у повідомленні.

А уже зовсім скоро кінець року, а ми ж усі пам’ятаємо, що Зеленський пообіцяв звільнити генпрокурора якщо до кінця 2020 не буде видимих результатів її роботи.