Президент Петро Порошенко наголошує, що не має і не може мати бізнесу в Росії. Про це він заявив у суботу на відкритті Х міжнародного економічного форуму в Харкові.

"У мене був бізнес в Росії до війни, але війна всі поміняла. І тепер я хочу, щоб усі почули – у Порошенка бізнесу в Росії немає і бути не може. Ні аграрного, ні паточного, ніякого іншого", – сказав президент.

"Я не виправдовуюся, а навпаки, я напряму звинувачую своїх політичних опонентів в Україні у відвертій брехні, чорному піарі, підіграванні російській пропаганді, дуже добре скоординованій, в жадобі за будь-яку ціну прийти до української влади", – підкреслив він.

Порошенко зазначив, що після анексії Криму Росія конфіскувала в нього Севастопольський морський завод.

"Де-факто його в мене немає, але окупантам дарувати його ніхто не збирається. І я щоразу маніфестую це, вносячи це в свою електронну декларацію", – пояснив він.

"Окрема історія – Липецька кондитерська фабрика. За наказом Путіна вона з перших днів війни була заарештована. Для чого? Щоб її не можна було ні продати, ні передати. Це технологія. Він навмисно блокував її продаж, аби дати українській опозиції підстави звинувачувати мене в наявності Липецької фабрики. Опозиція все зрозуміла, але пас від Кремля прийняла", – вважає Порошенко.

Він підкреслив, що Липецька фабрика "Рошен" закрита і не буде запущена.


"А щодо "Рошена", то ще в 2016 році я передав його в довірчу власність Ротшильду, і сотні мільйонів на рік "Рошен" перераховує на підтримку української армії", – сказав президент.

Порошенко також згадав, що днями компанія, яка управляє його активами, змогла домовитися про продаж "Кузні на Рибальському".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Оскільки це підприємство об'єктивно не може не грати помітної ролі у зміцненні обороноздатності держави…, хочу повною мірю уникнути конфлікту інтересів, тому хай у нього буде інший власник. Але власник має бути вітчизняний", – підкреслив він.

Варто нагадати, що фонд "Прайм Ессетс Капітал", який керує активами Петра Порошенка, досяг принципової угоди про продаж заводу "Кузня на Рибальському" вітчизняному покупцеві.

Найбільший акціонер заводу "Кузня на Рибальському" – фонд "Прайм Ессетс Капітал" Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. Ще 11,5% акцій підприємства належить фонду "ВІК" Ігоря Кононенко.

Як стало відомо згодом, група "ТАС" Сергія Тігіпка досягла попередньої домовленості про покупку ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".