З'явилися свіжі фото перекидання військової техніки окупантів в Крим.

У окупантів в Криму виникли досить передбачувані проблеми з Керченським мостом. Під'їзні шляхи до мостового переходу буквально "розповзаються". Відтак альтернативним шляхом перекидання в Крим військової техніки стала поромна переправа.

Окупаційна адміністрація Криму заявила, що основними клієнтами стануть пасажири порома. 

Хто буде цими пасажирами, показали перші фото з переправи. Судячи зі знімків, на пором активно вантажаться цілі ешелони російської військової техніки.

Також поромом планується перевозити військовослужбовців, які супроводжують армійську техніку. Ще одним клієнтом стануть підприємства-перевізники небезпечних вантажів.

Відзначимо, що на одній з опублікованих у керченських ЗМІ фотографій видно, що з порома на тягачі переміщається вантаж, накритий білим полотном і за контурами схожий на невеликий корабель.

Військові експерти, яким ЗМІ показали фотографії, припустили, що, ймовірно, це швидкісний десантний катер «БК-16» виробництва концерну «Калашніков», який порівняно нещодавно надійшов на озброєння російського військово-морського флоту. 

Перші два катери були передані ВМФ Росії в лютому минулого року. Як варіант називається дуже схожий зовні десантно-штурмовий катер «Раптор», проте більшість схиляється до «БК-16». Вони також підтвердили, що на фото — з’їзд з поромної переправи в Керчі.

Керівник проекту «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко висловив припущення, що це катер «БК-16», який був закладений у березні минулого року на «Рибінській верфі», розташованій на Волзі у Ярославській області. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Протягом року новий катер цілком міг бути побудований.

У способі доставки військового катера сушею і поромом Клименко, втім, не побачив нічого незвичайного. Катери як правило доставляють або поїздом або на баржі річками, або на трейлері. Оскільки річки зараз замерзли, обрано такий спосіб переміщення.

Що стосується цілей поставки цього та інших катерів до Криму, то вона цілком укладається в логіку триваючої з квітня минулого року ескалації в Азово-Чорноморському регіоні та посилення військової присутності Росії.

Клименко вважає цілком зрозумілим те, що Росія продовжує посилювати свій флот в окупованому Криму і в регіоні у цілому. Цим вона активно займалася упродовж минулої осені, і зараз активізується перед початком весняної навігації.