Український парламент готує пакет нововведень щодо мобілізації в країні. Ймовірно, деякі фізичні особи-підприємці матимуть можливість законно внести плату за збереження свого резерву.
Президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування, Василь Воскобойник, вказав, що використання форми ФОП є поширеним в IT-сфері. У таких працівників високі зарплати, і керівники проектів готові платити фіксовану ставку, лише щоб на них не впливали військові зобов’язання.
За словами експерта, в Україні є люди, готові заплатити до 10 тисяч доларів за відстрочку від мобілізації. Деякі інші витрачають значні кошти на шахраїв, які обіцяють привести чоловіків за манівцями через український кордон. Нерідко всі ці спроби закінчуються затриманням прикордонниками.
«Час зрозуміти, що не всі громадяни наважаться воювати. Буде правильно, якщо людину забронюють і гроші підуть до бюджету, а не ділкам», — зазначив експерт.
Нагадаємо, що з 1 лютого визначені діагнози, які надають право на відстрочку від призову до армії. Особливу увагу приділяють відповідним категоріям призовників.
Також було повідомлено, що у Верховній Раді надають пояснення щодо нового закону про мобілізацію. За словами заступника голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва, новий закон буде збалансованим і більш акцентованим на мотиваційній складовій для осіб, які підлягають мобілізації.
«Зараз ми чекаємо новий текст законопроєкту від Міністерства оборони, Кабінету міністрів, які є ініціаторами цього проекту закону. І я сподіваються, що всі наші пропозиції, які ми озвучили під час роботи з першою версією законопроєкту, який, чесно кажучи, був «сирим», були враховані і ми побачимо новий законопроект вже збалансований, більшою мірою сфоркусований на мотиваційній частині для тих, хто має бути мобілізований», — сказав нардеп.