Українські військові 23 лютого ліквідували черговий російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50, також, «у вічний політ» міг відправитися ще й Іл-22. Експерти заявляють, що ЗСУ потрапили в штаб армії РФ, де знаходилось важливе стратегічне командування. 

Військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив важливість цих літаків.

За словами військового експерта, А-50 та Іл-22 — це пара командних пунктів із системою дальнього радіолокаційного виявлення. Таку ж пару ЗСУ вже збивали.

«Вони завжди ходять поруч. Іл-22 — це, так званий, виносний командний пункт, який переважно керує наземними військами. Він потрібен для координації між наземними військами і деякими повітряними діями. А-50 — літак дальнього радіолокаційного виявлення. Літаючий радар, який бачить кілометрів на 600 углиб. Коли ця пара разом у повітрі, то можна сказати, що це серйозна керуюча одиниця», — пояснив Роман Світан.

Військовий експерт зазначив, що такі пари це, «по-перше, екіпажі, які вже зліталися разом». По-друге, їх не так багато. ЗСУ вже поклали два і при цьому разом з Іл-22, якраз це пов’язана пара.

На думку Романа Світана, це вплине не тільки на російські ракетні атаки, а й на наземні операції.

«Для росіян це дуже серйозна і велика втрата. Таких пар у них практично вже не залишилося. Це потрібно злітати екіпажі. Це приблизно те саме, якби ми, наприклад, потрапили HIMARS або ATACMS у штаб армії. Тобто досить-таки серйозна втрата для росіян», — підкреслив військовий експерт.