Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не побачив жодних потужних рішень щодо України у проєкті документу саміту НАТО в Мадриді в червні.

Про це він заявив в інтерв’ю в ефірі телемарафону.

Глава української дипломатії зазначив, що останнім часом йому надходять сигнали з НАТО, що необхідно пом’якшити позицію і не казати, що НАТО розчарувало чи нічого не зробило, пояснюючи це тим, що Альянс рухається до саміту в Мадриді.

«Потім я дивлюся проєкт документа фінального, стратегічного концепту НАТО, який вони планують на саміті ухвалити. Я тут гортаю, там гортаю, потім перевертаю, потім дивлюся ще раз, закриваю, відкриваю і я не бачу, що там конкретно, які там є потужні рішення, які стосуються України», – сказав Кулеба.

І як зазначає міністр, це при тому, що саме в Україні вирішується майбутнє євроатлантичної безпеки й безпеки Європи зокрема.

«Оскільки ви висуваєте до мене чи до України якісь претензії, що ми там щось не те про вас сказали, якщо ви навіть готуючись до саміту не здатні нічого сильного і принципового написати на папері, не те щоб щось зробити», – наголосив глава МЗС.

Він підкреслив, що очікування України полягають у тому, щоб НАТО зайняло на саміті у червні сильну позицію, і якщо це станеться, то це, на переконання Кулеби, змінить правила гри.

Як відомо, 28-30 червня у Мадриді відбудеться саміт НАТО, одним із головних питань якого буде ухвалення нової Стратегічної концепції НАТО та подальший розвиток Альянсу в умовах сучасних викликів для європейської та світової безпеки.

Крім того, президент США Джо Байден у колонці для The New York Times написав, що Штати не намагатимуться повалити путінський режим, не збираються воювати з Росією, але продовжать підтримувати Україну. Зокрема, поставлять нам більш продвинуті ракетні системи та боєприпаси. 

Хотілося б більше конкретики від американців та англійців, а не тих чи інших заяв

Байден чітко дав зрозуміти у черговому меседжі, що пріоритетом є максимальна допомога Україні згідно з програмою ленд-ліз

На думку головного редактора інформагентства УкрПрес Інфо, політексперта Олексія Воронцова, США в особі зовнішньої розвідки впроваджують цілком адекватний план по “холодній” нейтралізації путінського режиму.

“Президент Сполучених Штатів Джо Байден чітко дав зрозуміти у черговому меседжі, що пріоритетом є максимальна допомога Україні згідно з програмою ленд-ліз, підписаною ним у знаменний день – 9 травня. Адміністрація президента США чудово розуміє, що шаленого російського диктатора необхідно обігравати стратегічним, аналітичним та системним підходом”, – зазначає експерт.

Саме тому, пояснює Олексій Воронцов, Білий дім максимально намагається виключити додаткову ескалацію, а багато питань взаємодії з Україною виводять у площину засекречених домовленостей.

“Водночас сучасна летальна військова техніка зі США, незважаючи на Кремль, що зневажається з цього приводу, йде невідворотно на допомогу ЗСУ, – акцентує експерт. – Як то кажуть – “собака гавкає, а караван іде”. Слава Україні!”.