У четвер, 21 березня, в акваторію Чорного моря увійшов французький військовий корабель M653 Capricorne, який пристосований до знищення мін. Тральщик пройшов через протоку Босфор.

Примітно, що M653 Capricorne став не першим кораблем НАТО, який був помічений у 2019 році в Чорному морі. В кінці лютого аналогічний візит здійснив американський ракетний есмінець DDG75 "Дональд Кук".

Тральщик M653 Capricorne – це мінний мисливець класу Eridan.

Вступив до складу ВМС Франції в серпні 1987 року. Повна водотоннажність – 625 тонн. Довжина 52 метри, ширина 9, осадка 3,8 метра. Максимальна швидкість на дизельному двигуні – 18 вузлів, при патрулюванні на електромоторах – 7 вузлів. Екіпаж складається з 49 осіб (5 офіцерів).

M653 Capricorne оснащений двома самохідними підводними апаратами для пошуку і знищення мін PAP-104. Артилерійське озброєння – 20 мм гармата 20F2 і 3 кулемети.

Корабель також має радіолокаційну станцію і гідроакустичну систему.

Зазначимо, НАТО підсилило свою присутність у Чорному морі після захоплення Росією українських кораблів на Азові. Це вже другий захід корабля НАТО у Чорне море.

Так, у порт Одеси 25 лютого увійшов американський есмінець "Дональд Кук", а покинув його 27 лютого. Корабель взяв участь у навчаннях військово-морських сил Туреччини.

"Дональд Кук" – третє американське військово-морське судно, яке провело операцію у Чорному морі в 2019 році. Його візит в Одесу був четвертим заходом суден США в цей порт з січня 2018 року.

Нагадаємо, в грудні 2018 року у Чорне море увійшов корабель HMS Echo Королівського військово-морського флоту Великої Британії.

Візит відбувся в межах домовленостей між Україною та Великою Британією, яких вдалось досягти ще 21 листопада 2018 року під час візиту до Лондона Міністра оборони України Степана Полторака.

Однак Британія виконала обіцянку раніше через захоплення Росією українських моряків у нейтральних водах Чорного моря.

Варто зазначити, що судно HMS Echo призначене для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів та десантних операцій. Воно оснащене багатопроменевим ехолотом і численними датчиками для збору військових даних. Корабель також має озброєння — 20 мм гармату і 7,62 мм кулемет.