Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила солідарність з Україною в тому, що вона назвала “варварською війною” з Росією після того, як її багатомісячне мовчання викликало критику її власної політики щодо Москви.

Про це повідомляє Reuters.

Меркель, яка була канцлером протягом 16 років, сказала, що не даватиме поради з боку, але вона підтримує зусилля уряду “знайти кінець цій варварській війні”, сказав Reuters учасник заходу.

“Моя солідарність з Україною”, – цитує її учасник церемонії прощання з президентом профспілки DGB, який залишає свою посаду.

Вільно володіючи російською мовою після того, як виросла у колишній комуністичній Східній Німеччині, Меркель викликала критику з боку США та інших за підтримку запланованого газопроводу “Північний потік-2”, призначеного для доставки російського газу безпосередньо до Німеччини.

Чинний канцлер Олаф Шольц вже закрив проєкт.

Незважаючи на те, що Меркель зробила коротку заяву невдовзі після вторгнення Росії у лютому, заявивши, що немає виправдання для відвертого порушення міжнародного права, її мовчання з того часу викликало неабияке невдоволення.

Актор Ульріх Маттес, друг Меркель, захищав її, сказавши журналу Stern цього тижня, що війна її турбує, але вона не хоче втручатися.

“Я підозрюю, що вона не хоче бути свого роду другорядним канцлером”, – цитують його слова.

Деякі інші німецькі політики, зокрема колишній міністр закордонних справ Зігмар Габріель, визнали, що політика примирення з Росією, можливо, була надто оптимістичною.

Зазначимо, на початку квітня президент Володимир Зеленський згадував Ангелу Меркель у своєму зверненні.

«Я запрошую пані Меркель, пана Саркозі відвідати Бучу та побачити, до чого за 14 років призвела політика поступок росії. Побачите на власні очі закатованих українців та українок», – сказав він.

Наприкінці минулого року газета Bild писала, що Ангела Меркель особисто причетна до блокування постачання озброєння НАТО для України. Київ уже оплатив зброю, проте через команду Меркель постачання було заблоковано.