Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, яким створюється Бюро економічної безпеки.

За ухвалення відповідного законопроекту №3087 проголосували 245 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою, Бюро економічної безпеки буде здійснювати заходи щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування і використання фінансових ресурсів держави.

«При цьому розслідування порушень, які віднесені до компетенції БЕБ, зможуть здійснювати виключно детективи БЕБ. Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування», – йдеться в документі.

Максимальна кількість працівників

Відзначається, що законопроектом встановлено максимальну кількість працівників – не більше 3000 осіб, визначено вичерпний перелік підстав припинення повноважень, їх особливий правовий і соціальний захист, належні умови оплати праці.

Конкурсна комісія

Також визначено процедуру конкурсного відбору директора БЕБ і його заступників. «Конкурсна комісія формується з 6 осіб: трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів України, і трьох осіб, визначених Кабінетом міністрів України на підставі пропозицій донорів. Особи, які з 2010 по 2015 рік працювали в підрозділах правоохоронних органів, що займаються економічними злочинами, або в органах прокуратури не зможуть працювати в БЕБ», – йдеться в документі.

Центральне управління БЕБ

Відзначається, що в складі центрального управління БЕБ діятиме підрозділ внутрішнього контролю з метою попередження, виявлення і відповідного реагування на прояви корупції, а також з метою контролю за дотриманням професійних та етичних стандартів працівників БЕБ.

Ліквідація податкової міліції

Крім того, передбачена ліквідація податкової міліції, а також підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Бюро фінансових розслідувань

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону «Про Бюро фінансових розслідувань» (реєстраційний номер 1208- 2).