Співробітники Служби безпеки спільно із Подільським УП ГУНП у Києві за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури Києва викрили схему розкрадань під час реалізації врожаю сільськогосподарських культур за участі державних посадовців.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

“За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва викрито схему масштабних розкрадань під час реалізації врожаю сільськогосподарських культур, вчинених за участі посадових осіб ДП “Укрліктрави” та комерційних структур”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією слідства, у період 2020 – 2021 років посадовці ДП, яке входить до сфери управління Мінекономіки, діяли у змові з керівниками підконтрольних приватних фірм. На підставі укладених договорів вони реалізовували врожай кукурудзи та соняшнику за цінами значно нижчими від ринкових.

Ці культури вирощували на землях держпідприємства та його філій. Далі приватні фірми продавали куплену продукцію, зокрема на експорт, вже за ринковою вартістю.

 Відтак, за попередніми оцінками, зловмисники завдали державі збитків на суму понад 22 мільйони гривень.

“У межах слідства на підставі ухвал суду на території міста Києва, Київської та Сумської областей проведено обшуки за адресами розташування державного та приватних підприємств, посадові особи яких можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, а також за місцями їх проживання”, – додали у прокуратурі.

Під час обшуків виявили

  • фінансову документацію, яка підтверджує протиправну діяльність,
  • незаконно реалізовану сільськогосподарську продукцію на десятки мільйонів гривень, на яку наклали арешт.

Наразі тривають слідчі дії. Паралельно з тим, у прокуратурі вже відкрили кримінальне провадження за статтею «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».