У 2014 році спікер Верховної Ради Олександр Турчинов разом з президентом Петром Порошенко приховали від громадськості прийнятий на виконання Мінських угод закон про амністію учасників Л / ДНР, після чого видалили з сайту Верховної Ради інформацію про його прийняття.

У зв’язку з цим депутати Віктор Медведчук і Ренат Кузьмін звернулися до голови ВР Дмитра Разумкова і генпрокурора Венедіктової, повідомивши їх про шахрайство екс-представників української влади.

За їхніми словами, дії Порошенка і Турчинова привели до невиконання п. 5 Комплексу заходів з виконання Мінських угод, що в результаті зірвало мирне врегулювання конфлікту на Сході України і спровокувало продовження бойових дій.

У свою чергу генпрокурор Ірина Венедіктова назвала цю інформацію “міркуваннями і припущеннями”.

А ось Печерський районний суд Києва 26 серпня 2020 року розглянув і повністю задовольнив скаргу на бездіяльність генерального прокурора, який не вніс відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Генпрокуратура тепер зобов’язана внести відомості в ЕРДР і почати кримінальне розслідування за цими фактами стосовно Турчинова і Порошенка за саботаж виконання Мінських угод.