Національна рада з питань телебачення й радіомовлення назначила телеканалу “НАШ” позапланову без виїзду перевірку, причиною якої стало те, що минулий прем’єр-міністр Микола Азаров стверджував ефірі передачі “Марафон” 15 грудня 2020 року. Про це повідомляє Нацрада з питань ТБ та радіо.

У прямому ефірі радіопередачі 15 лютого 2020 року “Марафон” на цьому каналі прем’єр в часи президентства Віктора Януковича Микола Азаров у розмові з ведучими суперечив щодо участі у збройному конфлікті на Донбасі збройних сил Росії, та старався ігнорувати присутність незаконних збройних формувань на території окремих районів Донецької та Луганської областей, а відповідальність за бойові дії покладав на Збройні сили України.

Також у виступі Азарова почули неправду про те, що Міжнародний кримінальний суд нібито визнав, що в Україні “имеет место гражданский конфликт, а в гражданском конфликте запрещено использовать вооруженные силы”.

Нацрада пояснює, що “це має ознаки розпалювання ворожнечі та посилення вже наявного військового протистояння, що може призвести до подальшого зростання насильства та агресії в ОРДЛО і на всій території України”.

Нацрада стверджує, що ведучі Артем Нікіфоров та Ольга Веремій протягом трансляції не відреагували на ці висловлювання, а отже “проігнорували право глядачів на повну та об’єктивну інформацію”.

“Оскільки співрозмовник (Азаров), запрошений до участі в програмі, є постійним учасником передач телеканалу “НАШ”, його позиція з питань збройного конфлікту в Україні була неодноразово публічно оголошена, а тому вона має бути відомою керівництву телекомпанії. Це може свідчити про свідомий намір ліцензіата формувати відповідний напрям власної редакційної політики через розпалювання національної ворожнечі та поширення дезінформації. Такі дії мовника можуть дестабілізувати суспільство, загострити військове протистояння”.

Нагадаємо, раніше довкола “НАШ” спалахнув ще один скандал через слова ексрегіоналки Олени Бондаренко, яка в прямому ефірі назвала українську армію “злочинницею”. Тоді Нацрада також призначила позапланову перевірку цьому супутниковому телеканалу.