Telegram-канал Klymenko Time передає, що Аресен Аваков продовжує втрачати свої повноваження.

Департамент економічного захисту в Нацполіції вже ліквідували. Його обов’язки буде виконувати Служба фінансових розслідувань, яка формально не підпорядковується Міністерству внутрішніх справ.

“МВС вже ліквідував департамент економічного захисту у складі Нацполіції. В країні повинен бути єдиний професійний і потужний орган по боротьбі з економічними злочинами”, – розповів Аваков.

За розпорядженням Володимира Зеленського, до 1 грудня повинні прийняти закон про Службу фінансових розслідувань.

Як припускають зараз, ця служба буде займатися “виявленням, припиненням, розкриттям і розслідуванням злочинів, спрямованих проти фінансових інтересів держави”, повідомляться в групі.

Відповідальні за цей законопроект Гончарук та Маркарова, а за його прийняття у Верховній Раді будуть відповідати Разумков, Арахамія і Гетьманцев.

Додамо, що Глава парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив про готовність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова до проведення «радикальних змін» у поліції.

У той же час, якщо позитивних змін за час його повторного перебування на цій посаді не відбудеться, то Рада розгляне «певні кадрові рішення», зазначив Монастирський.

“Якщо таких змін не відбудеться, то, звичайно, будуть прийняті… я думаю, будуть розглядатися певні кадрові рішення. Хоча я маю сказати, що той ритм, який вже зараз взятий – перший день і ліквідація Департамент захисту економіки Нацполіції, – мені особисто говорить про те, що Аваков сьогоднішній готовий на радикальні кроки щодо реформи поліції», – заявив нардеп.

Додамо, що 29 серпня Верховна Рада IX скликання вирішила залишити Авакова на посаді голови МВС в новому уряді. Перед цим під будівлею парламенту пройшла акція протесту проти такого рішення.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що це призначення було одним з найскладніших при формуванні нового Кабміну.

Головний аргумент — в умовах війни, молодого уряду, який не має досвіду, він відповідає за найбільший блок з безпеки. Брали до уваги також те, що Аваков брав участь у забезпеченні чесних виборів. За сукупністю команда прийняла рішення його залишити», —сказав він.