Європейські лідери розуміють, що загроза нападу на будь-яку з країн НАТО на сьогодні є досить високою, і тому вони приділяють велику увагу підготовці до можливої війни, зауважив Олександр Мусієнко.

Найбільш ймовірними з сценаріїв є спроба захоплення країн Балтії, але також розглядається можливість конфлікту між армією РФ та військами НАТО на території України. Наприклад, Путін може завдати удару по Франції, адже після сенсаційних заяв Макрон нарешті прокинувся та став справжнім соколом воєнної доктрини.

Військовий експерт врахував:

 «НАТО готується до того, що війна з Росією може відбутися, і це помітно: зараз йдуть масштабні навчання в Європі, які триватимуть приблизно пів року. Вони так само показують, що вони готуються, вживають певних заходів для протидії Росії.Головне зараз — це зміцнити безпеку країн Балтії, що зараз і робить НАТО, тому що ризики того, що Росія атакуватиме країни Балтії, дуже високі на сьогодні і будуть високі до 2026 року, тому готуються механізми протидії».

Олександр Мусієнко розповів, з якою метою Макрон оголошує про відправку військ до України:

 «Важливо, щоб країни, які чітко розуміють, що підтримка України зараз — це інвестиції у властиву безпеку і їм не доведеться воювати (не всі воюватимуть, звичайно, але хтось буде воювати), а щоб вони не воювали, потрібно підтримувати Україну.Можливо, Франція, продумуючи різні сценарії, розмірковує про те, що зіткнення окремих військ країн Європи (окремих країн НАТО) з російськими військами може статися на території України, саме тому вони говорять про відправлення військ сюди.

Вже не вперше ЗМІ починають говорити про напад РФ на країни НАТО. Керівники зовнішньої та військової розвідки Естонії в інтерв’ю Foreign Policy наголошують, що через два роки після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кремль розширює та перебудовує свою армію, очікуючи на конфлікт з НАТО протягом 10 років.

За словами естонських розвідників, Росії вдалося переналаштувати свою економіку на воєнні рейки, тому «все більш-менш відбувається за планом» для РФ.

Генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії Каупо Росін зазначив, що російські військові лідери швидко навчилися на початкових помилках та адаптуються з несподіваною швидкістю.

 «Схоже, що росіяни в принципі перетворюються на організацію, яка навчається в армії», — сказав він.

Естонський розвідник висловлює думку, що хоча війна між Росією та НАТО не є неодмінною, проте є багато можливостей для стримування Кремля.

 «Багато сценаріїв майбутнього залежать від нашої діяльності на Заході… Конкретне завдання, полягає в тому, щоб зробити Україну успішною у цій війні, тому що майбутнє Європи сильно залежить від результату цієї війни», — заявив Росін

А тим часом в Росії назріває своя громадянська війна, на яку Кремль поки ніяк не звертає уваги. Лише у випадку, якщо на території РФ розпочнуться «внутрішньоутробні війни», окремі федерації наважаться активно виступити проти чинного режиму, тільки тоді росіяни перемикнуть свою увагу на власні проблеми, повідомив Олександр Мусієнко. До цього моменту їхні погляди будуть прикуті виключно до бойових дій в Україні.

Військовий експерт описав ситуацію в Росії: «Путін одержимий війною проти України, неоімперською війною, і він усю увагу привертає сюди, на жаль для нас, тобто як би не хотілося перемикнути це на внутрішній фактор, цього не відбувається. Що може перемикнути на внутрішній фактор? Щось на кшталт громадянської війни чи повстання на Кавказі: вони цього дуже бояться. От якби там щось розгорілося, тоді вони перемикнуть увагу на себе».

Крім того, Олександр Мусієнко назвав момент, коли Росії буде вже не до України:

 «Вони чому Кадирову платять такі дотації і дозволяють йому робити будь-що, говорити що завгодно? Тому що це ціна стримування Кавказу в цій репресивній машині, яку застосовує Кадиров та інші. Ось цього вони дійсно бояться. Саме цього вони дуже остерігаються і, якби загорілося там на додачу до того, що відбувається в Білгороді та Курську, то це б їх зачепило за будь-яких умов», — стверджує Мусієнко.

Впевнені, що таку масовість РДК та ЛСР зможуть забезпечити своїм доволі успішним рейдом на країну-агрессора.