Олексій Данілов в інтерв’ю “Укрінформу” розповів, що Канада підтримує вступ України в НАТО. 

Ми чітко усвідомлюємо, що Канада, а також США і Велика Британія – наші партнери. Ці країни багато нам допомагають та набагато глибше розуміються на процесах, які відбуваються сьогодні. Ми поговорили про співпрацю, причому взаємовигідну: коли в центрах підготовки наших бійців, які пройшли фронт, присутні іноземні інструктори, – вони так само вчаться протистояти сучасним викликам,-заявив очільник РНБО.

Також секретар РНБО поділився враженнями про те, як у Галіфаксі  відбувалися урочистості з нагоди закладення “першого каменя” українсько-канадського космодрому. 

Ми на гелікоптері відвідали ділянку, де найближчим часом має розпочатися будівництво космодрому. Там вже відбуваються геологічні роботи та розміщена спецтехніка. Ми вважаємо цей проєкт вкрай важливим для обох наших держав. З канадського космодрому стартуватимуть українські ракети – що може бути краще?

Коментуючи вступ України до Альянсу він заявив, що не думає, що Канаді буде складно підтримати таку пропозицію.

Проблема в інших країнах, які входять до ЄС, та вважають, що це робити поки зарано. Утім, ми зможемо їх переконати й рано чи пізно Україна стане членом Альянсу,-сказав Данілов.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів у програмі “Реальна політика з Євгенієм Кисельовим” на телеканалі “Україна 24”, що заважає вступу України до НАТО.

“На жаль, декілька країн-членів НАТО все ще, обмірковуючи рішення про перспективу членства України в Альянсі, ставлять собі запитання – що на це скаже Росія? Саме тому ми планово з ними говоримо, що припиніть дивитися на Україну через призму Росії. Це не те, що ви нам неодноразово обіцяли з 2008 року, коли НАТО говорило, що жодна третя сторона не впливатиме на рішення про відносини України та НАТО. Ця позиція задекларована на всіх рівнях, але, на жаль, на практиці ми бачимо, що російський чинник відіграє свою роль”, — сказав він.

Кулеба запевнив, що вступ до НАТО буде.

“Багато країн підтримують вступ України до НАТО, я переконаний, що це відбудеться. Всьому свій час. Зараз необхідно працювати й не звалювати на Україну відповідальність за затримку вступу до НАТО. Є трек реформ, ми просунулися в реформуванні країни, зокрема, у військовій сфері та векторі безпеки. На всіх зустрічах і у Вашингтоні, і в Брюсселі наші партнери це вітають.

Під час візиту президента до Вашингтона було укладено важливу оборонну угоду, яка визначає п’ять секторів, за якими розвиватиметься оборонна співпраця. Наразі ведеться діалог про визначення конкретних проєктів. Я нагадаю, що з 2014 року США є партнером №1 з безпеки для України”, — зазначив він.