За словами Кравчука, розмови Гордона з Наталією Поклонською і Ігорем Гіркіним ідеально ляжуть в основу кримінальних справ по агресії РФ проти України.

Громадянам України, які критикують Дмитра Гордона за інтерв’ю з Наталею Поклонською і Ігорем Гіркіним, варто було б спочатку розібратися, для чого це робилося. Таку точку зору озвучив перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

Політик прокоментував цю ситуацію під час прямого включення на телеканалі “Україна 24”: за його словами, українці повинні подякувати Гордону за інтерв’ю з Поклонською і Гіркіним.

“Мені здається, тут має місце якесь непорозуміння: Гордон займає дуже ясну позицію щодо дій РФ щодо України. У Гордона дуже чітка і аргументована позиція з приводу анексії Криму та агресивної війни на Донбасі, а також щодо зовнішньої політики Росії і особисто Путіна “, – заявив Кравчук.

Крім того, екс-глава держави зазначив, що Гордон не завжди приємно для багатьох глядачів, але дуже аргументовано висловлює свою позицію: він не грубить, не ображає, а просто озвучує свою позицію. Кравчук вважає, що записи розмов Гордона ляжуть в основу кримінальних справ по агресії Російської Федерації проти України, а українці повинні подякувати журналісту за його дії.

“Він робить потрібну для країни справу, проте не кожен йому подякує, знаючи, що суспільство сприйме це негативно”, – заявив перший президент України.

Раніше колишній президент розповів, коли можуть відбутися вибори на території ОРДЛО.

Леонід Кравчук зазначив, що РФ тисне на Україну, в тому числі і через наших партнерів на Заході, щоб Україна поступилась своїми національними інтересами.

“Цілком природно, що ніяких виборів в ОРДЛО не може бути, якщо у нас не буде відпрацьована головна схема: кордон, територія, яка зараз перебуває під контролем фактично ОРДЛО, і ця ж територія через них і контролюється Росією. Ми не можемо там проводити ніяких виборів. Коли будуть захищені і відновлені кордони, українська влада і українські закони будуть працювати на тій території, тільки тоді можна говорити про вибори. Зараз складова безпеки повинна бути на першому місці, а потім вже юридично-правова. Інакше не буде ніяких виборів, це лише фальш, фальшиві заяви. Які вибори, якщо там не діє ні українська влада, ні українські закони, ні українське законодавство, ні українські виборчі системи. Таких виборів бути не може “, – підкреслив Леонід Кравчук.