Глава Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан впевнений, що наразі у росіян немає достатніх ресурсів, військ та сил для окупації Харкова.

“Для того, щоб такі ресурси з’явилися, їм потрібно створити нове угруповання і значно більше, ніж те, яким вони пробували зайти до Харкова у 2022 році. Тоді йшлося про 11-13 тис. осіб, але це були кадрові війська і добре укомплектовані. Це були їхні повноцінні, автономні, бойові підрозділи, батальйонно-тактичні групи, які здатні діяти самостійно. Зараз у них такого ресурсу немає. Тому їм потрібно накопичитися в кількості, і потім укомплектувати зброєю, технікою, офіцерським складом, включно з генеральським складом. Цей процес не залишиться непоміченим для нашої розвідки”, – сказав Кузан одному з видань.

Отже, на думку Кузана, зараз для них єдиним варіантом є лише посилення угруповання, яке вже розташоване по існуючій лінії фронту.

“Тому що поки що вони не виконали своє головне завдання, яке було їм поставлено ще восени минулого року. Тобто прорив нашої лінії фронту і вихід до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Це їхнє проміжне завдання, до якого вони ще навіть не наблизилися. Тому що вони не змогли прорватися і ми бачимо, що останнім часом, що вони роблять? Вони кидають більше техніки і здійснюють спроби прориву нашого фронту”, – заявив Кузан.

Отже, за його словами, росіяни не накопичують якісь сили або не готують позиції на Харківському напрямку, а навпаки, спробують якось активізуватися.

“Вони пробують вийти на більш сприятливі рубежі для того, щоб уже з них здійснити повноцінну наступальну кампанію, як сказав президент на початку літа. Зараз у них немає сили, щоб вийти до кордонів Донецької та Луганської областей. Зараз ми говоримо виключно про лінію фронту. Це, наприклад, на Бахмутському напрямку. Панівна висота – це Часів Яр. Ось чому вони пробують саме там наступати, тому що це панівна висота, це фактично остання висота так званого Донецького кряжу звідки проглядається вся територія”, – розповів Кузан.

Він підкреслив, що утримання Бахмута не має великого значення без контролю над саме Часовим Яром, оскільки це саме Часовий Яр знаходиться на високій висоті.

“І за наявності достатньої артилерії можна тримати під вогневим контролем усю низовину, включно з Бахмутом”, – зазначив Кузан.

Кузан зазначив, що контроль над шляхом до Куп’янська, Куп’янська-Вузлового та річки Оскіл і Оскільського водосховища дає росіянам змогу контролювати залізницю та під’їзні шляхи. Ці точки вистачать для створення достатніх рубежів, з яких можна буде розпочати масштабну атаку з вигідних позицій.

“Знову ж таки Лиманський напрямок, наприклад Серебрянське лісництво – це те, за що йдуть бої. Вугледар їм стоїть як кістка в горлі. Тобто вони хочуть вийти на Курахове, і таким чином зрізати лінію фронту, ось це наше вклинювання, щоб відсунути нас від шляхів сполучення Донецьк-Волноваха”, – вважає аналітик.

Варто зазначити, що росіяни вже з 7 жовтня виставили за мету виходити на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей за будь-яку ціну, повідомив учасник телемарафону, військовий експерт та колонель запасу ЗСУ Петро Черник.

“Пам’ятаємо, тоді Авдіївка була ключовою точкою, тепер це Часів Яр. Але Авдіївку брали 14 років, битва за Бахмут тривала понад 10 місяців. Часів Яр уже перетворений на доволі серйозну фортецю, там також чимало бетонованих забудов. Для противника це не буде легкою прогулянкою”, – сказав Черник.

Петро Черник також прокоментував наступ російських військ в районі населеного пункту Роботине, яке Сили оборони звільнили влітку минулого року.

“Я б не сказав, що вони зараз мають потенціал для справжнього великого тиску. В їхньому розумінні цей Запорізький плацдарм – це неприродна пляма у суцільній лінії їхнього наступу. Вони будуть намагатися її вирівнювати. Але якщо виставляти пріоритети, то все ж таки адмінкордони Донецької та Луганської областей для них є важливішими”, – зазначив експерт.