Президент України Володимир Зеленський отримав лист від Президента Республіки Північна Македонія Стево Пендаровського, в якому той підтримав надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Євросоюз вже в червні. Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в Телеграмі.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський отримав лист від Президента Республіки Північна Македонія Стево Пендаровського, який висловив підтримку і солідарність з Україною та українським народом, що протистоїть російській агресії та боронить загальнолюдські цінності й всю Європу. Окремо Президент Північної Македонії відзначив, що процес розширення ЄС не має зупинятися на Західних Балканах, і висловив підтримку наданню Україні статусу країни-кандидата вже під час засідання Європейської ради у червні цього року, – написав Єрмак.

Він зазначив, що така підтримка з боку країни, яка здобула статус країни-кандидата ще у 2005 році, але до сьогодні виборює право розпочати переговори про вступ, дуже важлива для України.

За його словами, Україна виборола своє право бути членом ЄС, українці заслуговують на те, щоб Євросоюз зробив перший крок назустріч вже зараз.

Таким кроком має стати надання статусу країни-кандидата вже у червні. Це питання є одним із ключових під час переговорів Президента України Володимира Зеленського з європейськими лідерами, як і пріоритетом роботи всієї нашої команди. Бажаємо також успіху в процесі набуття членства в ЄС і нашим північномакедонським друзям, – додав Єрмак.