Польща надасть допомогу Фінляндії та Швеції, якщо вони стануть об’єктом агресії рф на етапі приєднання до НАТО. Про це під час виступу на конференції Strategic Ark (“Стратегічний ковчег”) у Польському інституті міжнародних справ у Варшаві заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє Укрінформ.

Я хотів би пояснити, що в разі нападу на Швецію чи Фінляндію під час їхнього вступу до НАТО Польща прийде їм на допомогу, – сказав Моравецький.

За його словами, приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО буде важливим сигналом зміцнення безпеки у Європі і серйозною поразкою для кремля.

Як зазначив польський прем’єр, росію від нападів на чергові країни може відлякати лише військова спроможність інших країн і сильні санкції.

Путін – це не тільки божевільний, яким його багато хто вважає, він добре знає, що перемога над Заходом пов’язана з його розколом, тому ми повинні бути єдиними, – констатував глава уряду РП.

Моравецький висловив думку, що у країнах східного флангу НАТО має бути створено постійні військові бази. Він додав, що Польща готова будувати такі бази, на яких би дислокувалися на постійній основі легкі підрозділи.

Зазначимо, що США і Канада підтримують членство Швеції та Фінляндії в НАТО і готові підтримати безпеку цих скандинавських країн, поки триває процес їхнього вступу в Північноатлантичний альянс.

Президент США сподівається, що процедура прийняття нових членів альянсу відбудеться швидко, і зі свого боку він зробить усе можливе для цього.

Я щиро вітаю і рішуче підтримую історичні заявки Фінляндії та Швеції на членство в НАТО і розраховую на співпрацю з Конгресом США та нашими союзниками у НАТО, щоб швидко перетворити Фінляндію та Швецію на найсильніший оборонний союз в історії, — сказав Байден.

Він вважає, що Швеція та Фінляндія зміцнять оборонну співпрацю і принесуть користь всьому трансатлантичному альянсу.