Шановні друзі!

Ви вже, мабуть, поінформовані стосовно рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Указ опублікований на сайті глави держави ввечері 2 лютого. Це рішення передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів “групи Медведчука – “112”, NewsOne і ZIK.

Але, що цікаво? Скільки ж збитків та загроз в інформаційній, політичній, економічній та військових сферах національній безпеці України було б попереджено, якби свого часу дослухалися до чітких оцінок, які надав Ігор Смешко — Голова Політичної партії “Сила і Честь” стосовно викликів мас-медійної діяльності під патронатом В.Медведчука. Цитуємо фрагмент політичного ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”, 20 червня 2019 року.

“В Україні системна політична криза і криза органів державної влади. Плюс відсутність політичної волі. Непокарані злочини, в тому числі злочинна бездіяльність минулої влади з перших днів війни, призвела до того, що Віктор Медведчук перетворився на фігуру, яка може пройти в парламент і привести у Верховну Раду силу, яка фактично є рупором Російської Федерації. Наголошую: заклики до миру за будь-яких умов – це капітуляція України, втрата її державності.

Що робити з посиленням інформаційного впливу Медведчука? У нас все визначено законами та Конституцією, також з 2016 року діє Доктрина національної безпеки. Згідно з ними СБУ та Міністерство інформаційної політики мали давно провести аналіз контенту телеканалів “112 Україна” NewsOne (а там явно прослідковується інформаційна політика країни-агресора). Можна було робити легальні дії навіть в судах, але для цього потрібно, щоб минула влада захищала національну політику.

З першого дня, коли почали використовувати Віктора Медведчука для перемовин з президентом Росії по обміну полоненими, хіба не було зрозуміло, що це реінкарнація проросійського політика в політичне життя України?”

У нас до вас, шановні дописувачі, єдине питання: Чому ж так запізно, чому для реагування на виклики національній безпеці України потрібні не години, а місяці та роки?

І ще. Заради об’єктивності варто також порівняти й позицію Петра Порошенка з цього приводу. П’ятий президент України в ефірі ток-шоу Суспільного «Зворотний відлік» 14 грудня минулого року розповів, що за часів його президентства проти бізнесу голови політради «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука не було застосовано санкцій через те, що він є громадянином України, а за Конституцією це заборонено. За словами Петра Порошенка, це стосується і юридичних осіб. Він також зазначив, що ніколи не мав спільного бізнесу з Віктором Медведчуком .