Російські загарбники намагаються просуватися з околиць Бахмута Донецької області до його центру. Водночас, українські військові тримають оборону та стримують штурми ворога.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ генерал-полковника Олександр Сирський.

“Штурмові групи ворога намагаються просуватися з околиць до центру міста, але Сили оборони працюють і знищують їх 24/7”, – написав військовокомандувач.

За його словами, уздовж усієї лінії фронту в зоні відповідальності Східного угруповання військ тривають інтенсивні бойові дії. ЗСУ знищують російську техніку, живу силу ворога та ворожі склади на Бахмутському напрямку.

Крім того, Сирський зауважив, що артилерія 24-ї бригади імені Короля Данила завдає потужних ударів по позиціях окупантів. Своєю чергою, десантники 80-ї бригади стримують штурми країни-агресорки та не дають просунутись вперед.

Додамо: ситуація на ділянці Сіверськ – Соледар, яка вище Бахмута, стабільна. Окупанти намагаються промацувати оборону і гинуть в боях.

Про це в одному з інтервʼю розповів офіцер 54 бригади ЗСУ Олександр Афанасьєв. За його словами, окупанти ведуть точковий артилерійський обстріл, здійснюють ракетні удари та загалом намагаються промацувати оборону. Вночі вони постійно переганяють техніку на передньому краї.

Йде війна. Триває процес знищення підрозділів окупантів, які перебувають на передовій, – зазначив Афанасьєв.

Як повідомив військовий, окупанти постійно вели штурмові дії в бік Васюківки та Федорівки, щоб зайти в тил та оточити Сіверськ. Однак українські підрозділи зруйнували наміри ворога.

Вони хотіли оточити Сіверськ та вийти до передових підрозділів в Білогорівку та Верхньокам’янське. Але командування зробило правильні дії – і всі атаки відбили. Зараз ворог просто накопичує та промацує оборону. Ситуація більш контрольована, ніж в січні, – зауважив Афанасьєв.

З боку Золотарівки та Верхньокам’янського окупанти використовують і штурмову авіацію, і вертольоти разом з артилерією, РСЗВ, мінометами будь-яких калібрів. 2 механізований батальйон 54 бригади перебуває на цьому напрямку ще з липня минулого року. І з того часу не здавали жодної позиції ворогу, а лише просувалися вперед.

Особливо складною ситуація на ділянці Сіверськ – Соледар була у грудні, коли там фіксували значне скупчення вагнерівців, які переважали приблизно у 2-3 рази за кількістю. Але нічого їм не вдалося.

Українські військові під час важких грудневих боїв вибили більш ніж 1000 вагнерівців, після чого їх перекинули на інші напрямки. Зараз тут воює певний “мікс” – і луганські бойовики, і кадрові російські військові, і кадирівці тощо.

Додамо: Період у кілька місяців навесні та влітку цього року буде переломним у війні. Українська армія намагатиметься переламати військовий хребет країни-агресорки Росії.

Якщо вдасться переламати цей “хребет”, тоді буде байдуже, скільки ще росіян призвуть в армію у країні-агресорці РФ, адже необхідного для наступу імпульсу у них все одно вже не буде. Таку думку висловив заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь в інтерв’ю Главреду.

“Якщо вдасться переламати (військовий хребет РФ – ред.), тоді вони можуть мільйон призвати, але в них уже просто не буде цього імпульсу, який міг би відновити бойові здатності збройних сил РФ та продовжувати стратегічні операції. Вони зараз вже не можуть проводити ці операції з тим розмахом, як вони думали собі, що підуть і на Київ, і на Харків, і на Одесу”, – зазначив Самусь.

Він нагадав, що за рік повномасштабної війни РФ проти України країна-агресорка втратила значну частину своєї бронетехніки. За словами експерта, по суті російські окупанти втратили все, що вони мали на озброєнні професійної армії. Проте зараз вони масово дістають зі зберігання стару техніку і намагаються відновлювати її, щоб відправити на фронт. Тому не можна розслаблятися і недооцінювати можливості російських загарбників.