Останній президент України? Двадцять років тому адміністрацію тоді президента Кучми теж штурмували. Мета була захопити (а не обгадити!) Будівлю, щоб не допускати Кучму на робоче місце і таким чином змусити провести об’єктивне розслідування вбивства Георгія Гонгадзе. Міліція протестуючих до будівлі не пропустила, були сутички і постраждалі.

Мова тоді йшла про звинувачення персонально президента в кримінальному злочині проти відомого всій країні журналіста. А не підтримку, м’яко кажучи, сумнівного персонажа, який отримав кримінальний вирок. Про багатотисячний протест з конкретною метою, а не недоумкувате убожество, яке за протест видають. Але все одно тоді українське суспільство не підтримало такого насильства. І це всім відомий факт, пише політтехнолог Олександр Кочетков.

Тому витворяти те, що сталося в суботу під офісом президента Зеленського, здатні тільки затяті ідіоти або відверті провокатори. Які, свідомо чи несвідомо, обпльовують і принижують залишки нашої державності.

Така публіка не виходить на свої акції без оплати. Тому Володимир Зеленський зобов’язаний терміново ініціювати розслідування, щоб встановити організаторів і – головне! – фінансистів ганебного шоу під ОП. І потім прикрити їх – за законом, але показово жорстко. Хто б це не опинився – Петро Порошенко, Віктор Медведчук, Ігор Коломойський, та хоч сама Уляна Супрун, до оточення якої, як подейкують, близький Сергій Стерненко.

А інакше ВОЗу доведеться думати не про другий термін, а про те, як перший хоч якось додрейфувати. А ми ризикуємо, що він стане останнім президентом України. Не в тому сенсі, що цей пост скасують, а в тому, що звичної країни вже не залишиться. Тому що замовне провокаційне варварство, яке не отримує відсічі, поширюється швидше коронавірусу і з гіршими наслідками – резюмував експерт.

В той же час в Офісі Президента зазначають: ескалація подій ввечері 20 березня була політичною провокацією. Втім усе ж більшість мітингувальників була мирною і просто хотіла висловити свою думку.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк розповів, що усі необхідні слідчі дії під будівлею ОП вже провели. Він анонсував, що кримінальні провадження щодо протестів незабаром будуть відкриті.

“…сьогодні зранку вже поліція виконала всі процесуальні дії, які потрібно було зробити, усе це занотовано, і зараз будуть, я так думаю, конкретні кримінальні провадження, які доведуть, хто, що і як робив”, – сказав він.

Подоляк висловив думку, що вчорашні події під ОП були політичною провокацією, яку створили опоненти. Втім, ця провокація не принесла ті “дивіденди, які організатори нібито хотіли отримати”.

При цьому Подоляк переконаний, що 90% учасників акції – люди, які прийшли на мирні протести й хотіли висловити свою позицію.

Він також запевнив: позиція Президента Володимира Зеленського в тому, що якщо хтось щось хоче сказати – має виходити і говорити. Тому немає причин розганяти людей чи щось їм забороняти.

Радник очільника ОП зазначив, що для нього дивною виглядала ескалація подій, оскільки Президент не може відповідати за всю правоохоронну систему, а також тому, що це був вечір вихідного.

“Не можна прийти під порожню будівлю у вихідний день і казати: “Не мовчи”, тобто будівля мала відповідати?!” – додав він.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.