Президент Володимир Зеленський видав указ про призначення Бориса Тарасюка постійним представником України при Раді Європи.

Відповідний указ №943/2019 опубліковано на сайті глави держави.

«Призначити Тарасюка Бориса Івановича постійним представником України при Раді Європи», – йдеться в указі.

70-річний дипломат Борис Тарасюк входив до складу Верховної Ради 4-го, 5-го, 6-го, 7-го і 8-го скликань. Як депутат фракції «Батьківщина» 8-го скликання обіймав посаду голови Комітету у закордонних справах, голови підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби.

Також Тарасюк керував групою міжпарламентських зв’язків з Туреччиною і входив до складу груп, відповідальних за зв’язки з Нідерландами, Грузією, Молдовою і Литвою. Очолював депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Польщею, однак подав у відставку в липні 2016 року через незгоди з польським законом «Про Інститут національної пам’яті», а також входив до складу групи зі зв’язків з Угорщиною.

Також Борис Тарасюк працював міністром закордонних справ за президентства Леоніда Кучми і Віктора Ющенка.

Наразі Борис Тарасюк – член політичної ради партії «Батьківщина» і є співпрезидентом Парламентської асамблеї «Східного партнерства».

Раніше посаду представника України при Раді Європи займав Дмитро Кулеба, який був відкликаний для консультацій 25 червня, після того, як делегації Росії дозволили повернутися в ПАРЄ. Кулеба наразі займає посаду віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Політологи уже назвали це рішення не простим і припускають, що таким чином Зеленський вирішив припинити конфлікт з Юлією Тимошенко, щоб Рада мала можливість і далі функціонувати без проблем.