Росіяни готуються тікати з Херсона: Кім описав настрої окупантів на півдні

За словами глави Миколаївської ОВА, шанс того, що ЗСУ зможуть узяти Херсон “малою кров’ю” є. Однак все одно не варто забувати, що противник все ж існує.

“Він існує з певними силами і засобами, зі своїм планом. Те, що у росіян в планах немає залишення міста – це факт. Але те, що вони готуються втекти – це теж факт”, – резюмував Кім.

Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім розповів про настрої окупантів на півдні України. Також він пояснив, чи небезпечні для ЗСУ мобілізовані в РФ чоловіки, яких країна-агресорка вже перекинула на фронт.

Про це Кім розповів у інтерв’ю УНІАН.

За його словами, на півдні вже є “мобіки”, яких призвали в першу хвилю. Кім зазначив, що ці мобілізовані росіяни хочуть здаватися в полон, тому що вони зовсім не готові до війни.

“Як би ми над ними не сміялися, і наскільки б вони не були небоєздатними, це все одно люди. І якийсь відсоток з них вміє стріляти. Це все одно нам додає проблем. Хочуть вони чи не хочуть, вони будуть присутні і створювати загрозу нашим Збройним силам. Нам більше доведеться працювати. Чи створюють вони серйозну загрозу – не готовий сказати. Це військові повинні говорити і аналізувати. Я розумію тільки те, що у багатьох з них немає мотивації, вони хочуть здаватися, вони не підготовлені”, – розповів глава Миколаївської ОВА.

Кім зазначив, що проект “Хочу жити”, в рамках якого окупанти можуть здатися в полон, демонструє хороші результати. Військові РФ швидко розуміють, що не хочуть воювати.

“Який відсоток здався в полон добровільно, Я не знаю. Але “помру за батьківщину” у них не присутнє. Одиниці з промитою головою таке ще говорять, але основна маса після першого обстрілу дуже швидко розуміє, що не на ту війну вони приїхали і їх обдурили”, – додав Кім.

Також він розповів про настрої окупантів. За словами Кіма, на Херсонському та інших напрямках можна спостерігати одну і ту ж картину: частина росіян “біжить без оглядки”, частина здає ЗСУ дані, а ще одна частина – все ж збирається воювати.

“Не зрозуміти, що у кожного з них в голові. У них стоять загороджувальні загони, які не дають відступати, це факт. Є ті кадрові військові, які хочуть воювати, в тому числі чеченці. Вони збираються воювати, але не хочуть цього робити на “передку”, тому йдуть в заградзагони або тил, де стріляють з артилерії по наших містах.  Найбільше страждає піхота, яка дійсно отримує багато шкоди. Саме піхота в першу чергу і вмирає. Тому вони самі деморалізовані, і вони розуміють, що їх кинули просто “на м’ясо”, – зазначив Кім.

Також глава Миколаївської ОВА прокоментував чи впливає мобілізація в РФ на хід війни і чи є нові окупанти на Херсонському напряму?

Так, вже частково є з першої хвилі. Як би ми над ними не сміялися, і наскільки б вони не були небоєздатними, це все одно люди. І якийсь відсоток з них вміє стріляти. Це все одно нам додає проблем. Хочуть вони чи не хочуть, вони будуть присутні і створювати загрозу нашим Збройним силам. Нам більше доведеться працювати.

Чи створюють вони серйозну загрозу – не готовий сказати. Це військові повинні говорити і аналізувати. Я розумію тільки те, що у багатьох з них немає мотивації, вони хочуть здаватися, вони не підготовлені.

Також Кім прокоментував масову здачу в полон окупантів.

Ми не можемо сказати в цифрах. Ми можемо сказати, що проект “Хочу жити” працює добре, звернення є, вони відпрацьовуються.

Який відсоток здався в полон добровільно, Я не знаю. Але “помру за Батьківщину” у них не присутній. Одиниці з промитою головою таке ще говорять, але основна маса після першого обстрілу дуже швидко розуміє, що не на ту війну вони приїхали і їх обдурили.