Скільки б військової допомоги не надавали зараз союзники України у протистоянні російському вторгненню, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба “завжди чекає більшого”. Про це він, пояснивши такі слова, заявив на брифінгу зі шведською прем’єркою Євою-Магдаленою Андерссон і закликав союзників допомагати саме тим, чого потребує Україна.

29 серпня Стокгольм оголосив про новий пакет військової та соціальної допомоги Україні. Журналістка запитала главу МЗС: “Дуже багато країн пообіцяли набагато більше грошей; чи чекали ви більше від Швеції?”

“Я завжди чекаю більше. Не зрозумійте мене хибно: це не моя примха чи жадібність, так би мовити. Моя країна воює, ми страждаємо від великого і, якоюсь мірою, непідйомного дефіциту бюджету, оскільки Росія знищила частину нашої економіки. Ми боремося проти ворога, який більше за нас, і ми досить успішні в цьому. Але платимо за це ціну. Тому ми вдячні за будь-яку допомогу… навіть один євро, одна куля, один снаряд мають значення. Проте, доки триває ця війна, ми завжди чекатимемо більшого”, – сказав він.

Кулеба також уточнив, що Україна очікує від союзників не просто допомоги, а “конкретно те, про що ми просимо”.

“Бо на війні треба закривати дуже адресні запити. Коли тобі потрібна зброя, а ти отримуєш бронежилети, – це допомога, але без зброї вона не має сенсу, – пояснив глава МЗС. – Тому ми закликаємо всіх партнерів, включно зі Швецією, почути нас і надавати саме те, що нам потрібно на полі бою”.

Це не означає, знову наголосив міністр, що Україна не вдячна за те, що союзники вже передали їй, “але нам потрібно виграти цю війну, а щоб її виграти, нам потрібно саме те, про що ми просимо”. Журналістка запитала Андерссон, “чому Швеція досі не передала Україні артилерію?” Прем’єрка уникла прямої відповіді, але сказала, що країна “продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і не може дозволити Росії виграти цю війну”.

Вона також натякнула на військову допомогу, яка увійде до наступного пакета, зазначивши, що не може розкривати його склад, але “він відповідатиме потребам України”. Кулеба закликав шведський уряд надати більше зброї Україні для боротьби з російським вторгненням.

“Одразу після того, як я подякував Швеції за все, що було зроблено, я порушив питання постачання зброї Україні. Тому що коли ти воюєш, найбільше тобі потрібна зброя, зброя і ще раз зброя”, – сказав Кулеба.

За його словами, Україна просить Швецію надати самохідні артилерійські установки Archer, переносні зенітно-ракетні комплекси RBS 70, додаткові боєприпаси для артилерії.

“Як би дивно це не звучало, найкращий спосіб зберегти людські життя, в тому числі життя цивільних, і більше український міст від руйнувань, це надати Україні більше зброї для протидії російській агресії”, – додав Кулеба.

Нагадаємо, сьогодні Швеція анонсувала новий пакет допомоги Україні на мільярд крон. Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон заявила, що шведський уряд надасть Україні новий пакет допомоги загальною сумою мільярд шведських крон (близько 100 млн доларів).

“Ми не можемо дозволити Росії виграти цю несправедливу і невиправдану війну. Ви захищаєте себе і свою країну, але ви також захищаєте наші спільні європейські цінності і заснований на правилах міжнародний порядок”, – сказала Андерссон.

“Для нас честь і обов’язок підтримати вас. Тому мій уряд надасть Україні новий пакет допомоги у розмірі один мільярд шведських крон, тобто приблизно 100 мільйонів доларів”, – заявила вона.

За словами прем’єрки, половина пакета – це військова підтримка України, яка передбачає зброю, про яку просив український уряд і доповнить внески інших країн.

“Друга частина спрямована на підтримку української економіки, стійкості та відновлення”, – додала вона.

Також, за словами Андерссон, шведська сторона вже задіяна у побудові тимчасових притулків для людей, які втратили жило у війні. Крім того, Швеція сприятиме вивезенню українського зерна.