У Раді не виключили можливості запровадження в Україні воєнного стану через вторгнення Росії

У разі російської агресії проти України Верховна Рада готова зібратися терміново, щоб запровадити воєнний або надзвичайний стан. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив перший заступник голови парламенту, представник владної партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

«Якщо це не тиждень роботи в округах, я думаю, що потенціал там за пару годин зібратися є… У Верховної Ради може буде тільки один план, якщо є задача ввести воєнний, або надзвичайний стан – зробити відповідні голосування з боку Верховної Ради вона має протягом кількох годин», – вказав віцеспікер.

Він повідомив, що у разі непленарного тижня, коли депутати працюватимуть на свої округах, визначать перелік спеціальних заходів для захисту парламентарів, щоб ухвалити рішення.

«Зрозуміло, що ті хто не в Україні, їм важче буде це зробити… Якщо будуть активні військові дії, то, зрозуміло, будуть якісь використовуватися способи захисту депутатів для того, щоб вони могли ці рішення прийняти», – додав Корнієнко.

Нагадаємо, про можливий напад з боку РФ через концентрацію військ на кордоні говорять вже давно.

Так начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю Military Times заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується до нападу наприкінці січня — на початку лютого 2022 року.

Щобільше інформацію про те, що взимку Росія може піти на загострення ситуації, підтвердила й розвідка США.

Напад можливий за 3 напрямками – з окупованого Криму, через кордон з Росії та через Білорусь.

Мало того директор ЦРУ Вільям Бернс на тлі повідомлень про загрозу вторгнення військ РФ в Україну провів з Путіним телефонну розмову.

А міністр оборони України Олексій Резніков запевнив, що Збройні сили у випадку загострення ситуації дадуть відсіч окупанту.