У неділю, 13 лютого, відбулася чергова телефонна розмова лідерів України Володимира Зеленського та США Джо Байдена щодо безпеки України та впливу російської агресії. Зеленський запросив Байдена до Києва, вважаючи, що це буде потужним сигналом та сприятиме деескалації.

Президент Байден наголосив на відданості США захисту суверенітету та територіальної цілісності України, – йдеться у заяві Білого дому.

Але головна теза цієї розмови – Зеленський переконав Байдена, що Україна готова до всіх сценаріїв, у тому числі й до повномасштабного вторгнення РФ. Наші джерела в силових структурах кажуть, що на сьогоднішній день наша армія вже повністю розгорнута, щоб дати відсіч Кремлю за всіма напрямками. 

Декілька нових бригад вже зміцнили собою лінію фронту на Сході України. «Нептуни», берегова артилерія та морська піхота готові на всі 100% вломити РФ, якщо ті раптом наважаться провести десант. Частини ППО повністю вийшли на позиції, отримали весь боєзапас, готові прикривати стратегічні об’єкти та бойові порядки наших військ. А найголовніше – Україна ще має резерви для посилення власної оборони. А ось РФ уже промотала майже всі свої ресурси. Тому змушена «для підтримки градуса» переходити на такі дешеві трюки, як демонстративні польоти своїх вертольотів біля кордону з Україною.

Байден чітко вказав, що США швидко і рішуче відповість на подальшу агресію Росії щодо України разом з партнерами та союзниками.

Два лідери погодились на важливості продовження дипломатичних зусиль та стримування у відповідь на військову ескалацію на українських кордонах, – заявили у Білому домі.

Днем раніше Байден поговорив з президентом Росії Володимиром Путіним. Розмова двох лідерів відбулась після нових прогнозів США щодо вторгнення до України.