Гіркін та багато інших російських ТГ-каналів почали активно форсувати тему про те, що після того, як будуть оголошені результати т.з. «референдумів» на ТОТ (орієнтовно 29 вересня), Госдурка і Путлєр протягом кількох днів приймуть рішення по «приєднанню» цих ТОТ до РФ, після чого очікується нове звернення Путлєра, який оголосить Україні ультиматум, типу – «даю вам 72 часа на вивод войск с тєрріторіі рассіі» – після чого оголосить Україні війну та введе воєнний стан в усіх прикордонних областях, а також заборонить виїзд чоловікам з території РФ.

Така схема також дозволить звернутись до ОДКБ за допомогою, так як юридично (по російському законодавству) проти росії буде вчинений акт агресії, тому всі члени ОДКБ повинні втрутитись у війну – в першу чергу це стосується білорусі.

У свою чергу, Оголошена путіним мобілізація в росії може вирішити проблему із нестачею особового складу. Однак призваних до армії осіб ще потрібно навчити елементарного.

Про це сказав колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він зауважив, що в Україні вже були кращі з російських військових і ЗСУ їх ліквідували.

Ступак вважає, що теоретично керівництво росії може дати наказ своїй армії знову спробувати взяти Київ, щоб через декілька діб влаштувати парад на Хрещатику. Однак у нас практично вже були кращі з російських військових – у Гостомелі, в Ірпені, у Бучі.

«Вони все своє життя присвятили тому, що просиналися зі зброєю. Марш-кидок, повна викладка, з рюкзаками, з автоматами, стрільби, стрибки з парашутами. Але цих людей наші військові просто засунули в м’ясорубку і спокійно перемололи на фарш», – наголосив ексспівробітник СБУ.

Тепер же, зауважив він, з абсолютно різного контингенту, де будуть, наприклад, IT-шники, водії автобусів, за дуже стислий термін потрібно зробити військових. Адже вони мають знати ази, щоб хоча б не постріляти один одного в бою.

Ступак зазначив, що лукашенко бачить і відчуває ситуацію. У нього все менше бажання втягуватися у війну росії з Україною. Для нього зараз найкращий варіант – забути про те, що він десь допомагає росії.

«Хай росіяни сидять у білорусі, обстрілюють Україну. Але більше не втягуватися в цей конфлікт», – сказав експерт Українського інституту майбутнього.

Він вважає, що лукашенку зараз варто піти в Шанхайську організацію співробітництва, а також зблизитися, наприклад, із Китаєм, із Казахстаном та збувати туди свою продукцію.

Додамо, що незабаром партії “новомобілізованих” прибудуть на війну проти України, однак навряд Збройним Силам варто перейматися про високий рівень військової кваліфікації путінських солдатів.

Вранці 21 вересня президент росії оголосив про часткову мобілізацію. Нове гарматне м’ясо від путіна вже потрохи відправляється на загибель в Україну.

Який вигляд мають “висококваліфіковані” російські солдати?

У мережі почали з’являтись ролики, на яких видно, як “новомобілізованих бійців” проводжають на війну. З перших кадрів зрозуміло, що путінські солдати не охоче сідають в автобус, який відправить їх на концерт до кобзона. Трагічності видовищу додає ще й сумна мелодія одинокої дудки, яка звучить на фоні проводів.

Очевидно, путін не вважає, що його солдати є людьми, тому й навіть не намагається створити для них адекватні умови побуту. Інколи загарбникам доводиться спати у військкоматах просто на підлозі, чекаючи своєї черги на відправлення.

Окрім того, зрозуміло, що “друга армія світу” має також інший титул – “найсиніша армія світу”. На одному з роликів чутно, як російський солдат без жодного “тверезого слова” говорить, що не розуміє, що відбувається.

Зрозуміло, що ніхто не хоче їхати на війну, розуміючи, що він там загине. Окупантам нічого не залишається, як напиватися перед поїздкою.

Раніше у Генштабі заявляли, коли “новомобілізовані” бійці прибудуть на фронт. На думку Олексія Громова, часткова мобілізація відбуватиметься у два етапи, загалом призвуть 300 тисяч бійців. Перший етап орієнтовно триватиме 1-1,5 місяця.

За словами Громова, путін не може досягти потрібних цілей у війні проти України. Також росії важко приховувати соціально-економічні проблеми, спричинені санкціями. Власне, через це розпочався призов.

Окрім того, важливо, що в держави-терористки є дефіцит фахівців певних спеціальностей. Їхня підготовка потребуватиме багато часу. Тому й формуватимуть переважно загальні військові частини ракетних військ та артилерії.