Глава виконавчого комітету реформ та експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі спростовує втручання колишнього віцепрезидента США Джо Байдена у справи України. Вони багато років разом працювали і Саакашвілі жодного разу не помітив, щоб Байден вплутувався в політичні баталії за власною ініціативою.

Про це Міхеіл Саакашвілі сказав в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу”.

На думку Міхеіла Саакашвілі, політична ситуація в країні залежить від самих політиків. Їхньої поваги до народу та держави.

“У мене стільки интеракцій було, зокрема, на офіційному рівні, з тим же Байденом. Я не пам’ятаю жодного випадку, щоб він сам, за власною ініціативою, кудись втрутився. Тобто питання тут не в тому, хочуть вони втручатися, чи ні. Ти хочеш, щоб вони втручалися чи ні? Ти запитуєш про те, наприклад, як розібратися зі своїми фракціями чи ні? Ти сам поважаєш свою країну чи ні? Тут питання стоїть не в тому, поважають вони Україну чи ні. А самі українські політики достатньо поважають Україну чи ні? Поважають український народ чи ні? А звідси все йде”, – прокоментував Міхеіл Саакашвілі.

Крім того, Міхеіл Саакашвілі розповів, що також знайомий із главою Білого дому Дональдом Трампом багато років. Останній навіть публічно називав експрезидента Грузії своїм “товаришем”. Також, за словами Саакашвілі, упродовж всього періоду його президенства США йому не ставили жодних умов для виділення фінансової допомоги.

“Коли такі відносини, на тебе не дивляться зверху вниз. Навпаки, їм не соромно було сказати, що ми у маленької Грузії повчимося. Американці!”, – сказав Саакашвілі.

Крім того, він розповів історію про те, що Байден став віцепрезидентом США у 2009 році незабаром після свого візиту до Грузії. Саакашвілі заявив, що “мав стосунок” до цього призначення.

“Як ми перетиналися [з Байденом] весь цей час… Коли був напад на Грузію, Барак Обама зробив заяву, яка зробила його непопулярним. Він був кандидатом у президенти, але у нього ще не було віцепрезидента. І Байден, як досвідчений демократ, який мене знав (ми дружили до цього років 10) прилетів до цього в Грузію. Він повернувся назад, і за 10 днів його призначили кандидатом у віцепрезиденти. Тобто якийсь стосунок я до цього мав”, — сказав він.

Окрім того, в прямому ефірі, Саакашвілі відповів Герасимову, нардепу від ЄС.

Ви чули що говорив президент Зеленський? Я декілька разів переслуховував і конкретно від нього не чув, що потрібно щось там на когось відкривати. Кожен інтерпретує, як хоче. Я вважаю що там двопартійність, і нам туди лізти не потрібно. Я говорив Петру Олексійовичу, в свій час, щоб він не допускав навіть можливості вигляду, що ви підтримали тільки одного кандидата. Адже ви пам’ятаєте, що він зустрівся тільки з Хіларі і не зустрівся з Трампом.

Саакашвілі зазначив, що знає і Хіларі і Трампа.

І тоді переміг все-таки Трамп. Це і стосується виборів в США, в листопаді. Буде Байден і Трамп, не можна підставляти Україну. Ось і вся історія, тому що не знаємо, як буде далі. Я ніколи не оправдовував прислів*я – Наша хата з краю. Але в цьому випадку, так НАША ХАТА з краю.

В свою чергу, П’ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка викликали до Державного бюро розслідувань для допиту як свідка 26 травня у справі щодо контрабанди через кордон України колекції із 43 картин всесвітньо відомих художників.

“Державним бюро розслідувань у встановленому законом порядку доведено до громадянина Порошенка П.О. необхідність явки до ДБР для проведення допиту у якості свідка у одному із низки кримінальних проваджень. У зв’язку з цим повідомляємо Порошенка П.О. про необхідність з’явитися до Державного бюро розслідувань об 11:00 26 травня 2020 року на допит у якості свідка”, – йдеться у повідомленні.