Сьогодні стало відомо, що в Офісі президента немає підтверджень інформації про нарощування російських військ.

Більше того на Банковій зазначили, що головнокомандувач Збройних сил України “не розповів ні про що таке, що мало якось насторожити”.

“Залишається відкритим питання, навіщо американські ЗМІ поширюють таку інформацію, чи вона правдива. Але Офіс президента на даний момент не має жодної підтверджуючої інформації”, — розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу “Дом”.

Попри це Порошенко далі намагається піаритись на цій темі. Нещодавно, він заявив, що українська влада досі розраховує на зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним і тому публічно заперечує факти, наведені авторитетними американськими ЗМІ, і військовими експертами в США та НАТО щодо нарощування російських сил.

Нагадаємо, 30 жовтня про нове нарощування російських військ на кордоні з Україною написала газета The Washington Post, зазначивши, що дії Москви викликали стурбованість у США та Європі.

Американське видання Politico опублікувало у понеділок, 1 листопада, супутникові знімки, які, як зазначається у публікації, вказують на те, що Росія перекидає війська та військову техніку до кордону з Україною. На фотографіях, зроблених кількома годинами раніше компанією Maxar Technologies, зображені бронетанкова техніка та артилерійські гармати поблизу Єльні Смоленської області. Цей район розташований за 100 кілометрів від кордону з Білоруссю та за 250 кілометрів від кордону з Україною.

Як пише Politico, згідно з аналізом британської “Інформаційної групи Джейна”, що спеціалізується на військовій тематиці, біля кордону з Україною, у Брянській і Курській областях РФ, помічені також частини й техніка 1-ї гвардійської танкової армії та 4-ї гвардійської танкової дивізії, які зазвичай базуються у Підмосков’ї.