Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про готовність країни створити серйозні проблеми для Росії. Українська сторона виступає за переговори у всіх можливих форматах про припинення війни.

Про це повідомив в коментарі РБК-Україна міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, Україну мир за будь-яку ціну не влаштує. Тому українська сторона, вважає Кулеба, прагне справедливого миру, який буде відповідати тій величезній ціні, яку країна вже заплатила та продовжує платити за свою незалежність, свободу та суверенітет.

Глава МЗС України зазначив, що президент України Володимир Зеленський готовий до переговорів, говорити про деокупацію Криму та Донбасу, а також завершити війну.

“Ми не сидимо, чекаючи з моря погоди. Росія маніпулює, бреше, вона цинічна. Але іншої Росії немає. Саме така Росія веде війну та агресію проти України. Тому потрібно вести переговори у всіх можливих форматах про припинення війни. Ми активно створюємо разом з партнерами умови, які змусить Росію її припинити. Навіть якщо для цього нам доведеться створити для неї серйозні проблеми”, – вважає Кулеба.

Як відомо, Українська сторона продовжує працювати і над можливою двосторонньою зустріччю президентів України і РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Для російського лідера це буде складна розмова, – повідомив Дмитро Кулеба.

За його словами, мета української сторони – це справедливий світ в Україні, припинення вбивств військових і цивільних жителів, деокупація Донбасу і Криму.

“Якщо така розмова тет-а-тет відбудеться, я переконаний, що президент Зеленський буде вести його з наступальних позицій. Для Володимира Путіна це буде складна розмова, адже президент України дуже добре знає наші “червоні лінії” і буде жорстко захищати національні інтереси України”, – заявив Кулеба.

Кулеба зазначив, що Зеленський не чекає “доброї волі” Путіна, а нав’язує власний порядок денний переговорів.

“Україна веде активну дипломатичну боротьбу за повернення Донбасу і Криму на українських умовах. Ми активно працюємо з партнерами над організацією нормандського саміту і в цілому створенням умов, які змусять Кремль піти на серйозні переговори з припинення агресії”, – повідомив він.

Переговори Зеленського з канцлером Німеччини Ангелою Меркель 22 серпня в Києві дали новий поштовх динаміці в нормандському форматі, – вважає Кулеба.

“Саме після них ми почали новий етап активної дипломатичної роботи з підготовки нормандського саміту і хочемо провести його ще за участю Ангели Меркель”, – додав він.