В Головному управління розвідки України повідомляють, що на окупованих територіях Півдня нашої держави залишається понад 150 тисяч окупантів
Країна-агресор примусово вивозить цивільне населення з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, в тому числі й персонал захопленої АЕС в Енергодарі.

«Мова йде про людей, які або свідомо працювали на агресора, або були змушені це робити. Їм розповідають, що там скоро почнуться бойові дії, що цю територію нібито будуть обстрілювати та бомбити, тому переконують виїжджати та працювати далі з росіянами», — розповів представник ГУР Міністерства оборони України Андрій Черняк.

За словами представника воєнної розвідки України, так звану «евакуацію» з окупованих територій Півдня України росіяни використовують як ширму для проведення контррозвідувальних та фільтраційних заходів:

«Вони, по-перше, не хочуть, щоб населення могло спостерігати за їхньою підготовкою до боїв – тобто це певні контррозвідувальні заходи. Це також і фільтраційні заходи, оскільки, насамперед, відбувається примусовий вивіз проукраїнського населення. І по-третє, росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву», – зазначив Андрій Черняк.

Водночас представник ГУР МО України повідомив, що відведення російських бойових підрозділів ні з Запорізької, ні з Херсонської областей наразі не фіксують. На окупованих територіях цих двох регіонів зараз зосереджено орієнтовно 152 тисячі особового складу ворожих військ, і всі їхні дії вказують на те, що вони готуються до оборони.

В свою чергу військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що Україна досі за жодною позицією забезпечення озброєнням і технікою не досягла рівня російських військ на момент повномасштабного вторгнення.
Експерт спростував твердження російської пропаганди про те, що країна-агресорка начебто воює проти всього НАТО та колективного Заходу. “Докази” пропагандистів полягають у тому, що Захід постачає Україні зброю, тож російські війська воюють із Заходом.

“Але, все ж таки, давайте розберемося, наскільки професійно заявляти, що росія виє проти НАТО і наскільки це вагомий аргумент для виправдання нікчемності російської армії?” – зауважив Коваленко.
Він зауважив, що до початку повномасштабної війни в Україні співвідношення сил ЗСУ та ЗС РФ було приблизно таким:
танки – 850 проти 3300;
ББМ – 2500 проти 12000;
артилерія – 1900 проти 4180;
авіація – 170 проти 1100;
вертольоти – 200 проти 1400;

Коментуючи ці цифри, Коваленко вказав, що Росія мала колосальну перевагу у техніці. Перевага у ворога була і в кількості військ, в економічних можливостях, у запасах боєприпасів, міцності резерву технічної компоненти, що залишилася у спадок від СРСР.

“По суті, Україна воювала проти росії так, начебто на неї напало, за тими чи іншими показниками, від 3-х до 7 країн одночасно!” – пояснив аналітик.

“Це все говорить про те, що Україна, навіть якби не мала втрат у війні, все одно, навіть з урахуванням нинішньої підтримки Заходу не мала б того потенціалу, який був у Росії від початку повномасштабного вторгнення. Отже, говорити про те, що Росія воює проти всього НАТО, – непрофесійно та профнепридатно“, – пояснив оглядач.
Він зазначив, що маючи цю тотальну перевагу над Україною навіть за підтримки з боку НАТО, Росія обов’язково програє війну.

Ми досі за жодною позицією забезпечення озброєнням і технікою не досягли рівня РФ на момент повномасштабного вторгнення”, – додав Коваленко.

Водночас він нагадав, що колосальна допомога США афганській армії не допомогла їй узагалі. А допомога Україні “дозволила опустити “другу” армію у світі, яку багато хто боявся, нижче за плінтус”.