У п’ятницю, 28 січня, Київський апеляційний суд проведе судове засідання з розгляду апеляційної скарги на обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для колишнього президента Петра Порошенка, про це зазначається у повідомленні пресслужби суду.

Так, 28 січня об 11:00 відбудеться судове засідання з апеляційної скарги прокурора та апеляційної скарги сторони захисту. Також автоматизована система документообігу суду визначила наступний склад суду: суддя-доповідач М. А. Ященко, судді В.М. Лашевич, І.О. Рибак.

19 січня Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ Головного слідчого бюро розслідувань щодо застосування до Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрав йому особисте зобов’язання, Порошенко має “прибувати за кожною вимогою, не відлучатися з міста Києва, повідомляти про місце проживання та роботи”. Таким чином суд відхилив вимогу обвинувачення про арешт Порошенка під заставу у мільярд гривень.

Тим часом, Держбюро розслідувань викликає колишнього президента Петра Порошенка на допит 31 січня.

У ДБР нагадали, що Порошенко викликався на допит у відомство 24 січня, на 16.00, при цьому експрезидент з’явився до приміщення ДБР, але, не дочекавшись слідчого, залишив будинок.

У грудні 2021-го Державне бюро розслідувань оголосило Петру Порошенку підозру у державній зраді  та сприянні терористичним організаціям. Порошенка та інших фігурантів (Серед інших підозрюваних у справі — депутат від “Опозиційної платформи-За життя” Віктор Медведчук, ексміністр енергетики Володимир Демчишин та ексрадник міністра екології Сергій Кузяра) підозрюють у тому, що вони за державні кошти купували в ОРДЛО вугілля.

За даними слідства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн гривень, усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд гривень.